«Έβγαλαν ψυχή και πάθος που μας είχε λείψει»

ΓΗΠΕΔΟ Δημοσιεύθηκε 7.2.2021

Tα εύσημα στην ΑΕΛ για τη νίκη της έδωσε ο Στιβ Κωνσταντινίδης, ο οποίος έξανε το ντεμπούτο του στον πάγκο της Πάφου.

«Συγχαρητήρια στην ΑΕΛ για τη νίκη και στον Ντούσαν Κέρκεζ. Της αξίζει να είναι εκεί που είναι. Το πρώτο ημίχρονο ήμασταν αρκετά καλοί, χάσαμε 3-4 ευκαιρίες που δεν χάνονταν και το πληρώσαμε.

Συγχαρητήρια στους παίκτες, ήταν εξαιρετικοί. Δείξαμε σε όλη την Κύπρο ότι είμαστε εδώ και δεν τα βάζουμε κάτω για την εξάδα. Ο Άλβαρεθ είχε αρκετούς μήνες να παίξει, ο Πάντσιον ερχόταν από τραυματισμό.

Δεν είμαι ευχαριστημένος που χάσαμε, αξίζαμε τουλάχιστον την ισοπαλία. Η ΑΕΛ ξεκίνησε δυνατά το δεύτερο ημίχρονο. Εμείς χάσαμε ευκαιρίες, η ΑΕΛ έβαλε γκολ.

Δεν μπορώ να ζητήσω κάτι παραπάνω από τους παίκτες, έβγαλαν ψυχή και πάθος που μας είχε λείψει. Χάσαμε γιατί δεν εκμεταλλευτήκαμε τις ευκαιρίες μας».

Λογική η απογοήτευση στην Πάφο, το ταξίδι όμως δεν έχει τελειώσει...