Ισοπαλία με... χαμένο στο Παραλίμνι

ΓΗΠΕΔΟ Δημοσιεύθηκε 16.4.2021
Αγώνας για την 7η αγωνιστική των πλέι οφ

Ισόπαλος χωρίς τέρματα (0-0) ολοκληρώθηκε ο αγώνας που διεξήχθη στο «Τάσος Μάρκου» ανάμεσα σε Ένωση και Δόξα για την 7η αγωνιστική του β' γκρουπ των πλέι οφ.

Στο ντεμπούτο του Σωτήρη Αντωνίου στον πάγκο της, η ομάδα του Παραλιμνίου δεν μπόρεσε να πάρει το τρίποντο για το οποίο «καιγόταν» και η εντός έδρας ισοπαλία που πήρε είναι για τους βυσσινί σαν... ήττα, καθώς απέτυχαν να μειώσουν από τις θέσεις σωτηρίας.

Συγκεκριμένα η Ένωση πήγε στους 28 βαθμούς και είναι στο -1 και -5 από Ερμή και Νέα Σαλαμίνα αντίστοιχα, καθώς και στο -8 από τις θέσεις που προσφέρουν παραμονή και τη Δόξα, η οποία με τη σειρά της πήγε στους 36 και στο +3 από την επικίνδυνη ζώνη.

Καλύτερη η ομάδα της Κατωκοπιάς στο πρώτο ημίχρονο, ανέβασε στροφές στο δεύτερο η Ένωση που έφτιαξε σημαντικές ευκαιρίες όμως δεν βρήκε τον δρόμο προς τα δίχτυα.

Σημειώνεται πως ο αγώνας στο Παραλίμνι ξεκίνησε είκοσι λεπτά αργότερα από την προκαθορισμένη ώρα έναρξης (17:00) λόγω καθυστέρησης στην άφιξη του ασθενοφόρου!

95' Σουτ του Μπόλιεβιτς, μάζεψε ο Γκατσέφσκι.

94' Κίτρινη κάρτα στον Μαρκόφσκι.

-Πέντε τα λεπτά των καθυστερήσεων.

87' Διπλή αλλαγή για την Ένωση, Κοσμάς και Μαϊσουράτζε αντί Μπάρνι και Λουσέρο.

87' Διπλή αλλαγή για τη Δόξα, Μπουλότ και Γκλίσιτς αντί Ασαμόα και Καρλίτος.

83' Μεγάλη ευκαιρία για την Ένωση! Ο Σισκόφσκι βγήκε, ο Ντένινγκ πρόλαβε και τσίμπησε την μπάλα, αλλά πέρασε μόλις έξω.

76' Αλλαγή για τη Δόξα, ο Μπιλάλ αντικαθιστά τον Κίκας.

75' Νέα φάση για τους βυσσινί με τον Ουντόζι, έξω το σουτ του.

73' Μεγάλη ευκαιρία για την Ένωση με σουτ του Λουσέρο, απέκρουσε ο Σισκόφσκι, ο Ενγκό στη συνέχεια δεν μπόρεσε να σουτάρει!

71' Αλλαγή για την Ένωση, ο Ουντόζι στη θέση του Φελίπε.

70' Κίτρινη κάρτα στον Σαντίκ.

69' Αλλαγή για τη Δόξα, ο Τραϊτσέφσκι στη θέση του Οικονομίδη.

61' Ευκαιρία για την Ένωση με κεφαλιά του Κυριάκου μετά από εκτέλεση φάουλ του Φελίπε, έξω.

61' Αλλαγή για την Ένωση, ο Ενγκό στη θέση του Ιρέπ.

60' Κίτρινη κάρτα στον Γκολομπάρτ.

56' Κίτρινη κάρτα στον Κυριάκου.

55' Ακυρώνει την απόφασή του ο Δημητρίου, δεν υπάρχει πέναλτι.

-Δεν φαίνεται να υπάρχει παράβαση.

54' Πάει στο μόνιτορ για να δει κι αυτή τη φάση ο Δημητρίου.

53' Πέναλτι για τη Δόξα μετά από ανατροπή του Καλό.

50' Πάει να απειλήσει με τον Σαντίκ η Δόξα, αδύναμο το πλασέ του, μαζεύει εύκολα ο Γκατσέφσκι.

49' Κεφαλιά του Κυριάκου, άστοχη. Kαλή φάση για την Ένωση.

Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο

45+1' Μεγάλη ευκαιρία για τη Δοξα, μετά από εκτέλεση φάουλ ο Μουκτάρης από κοντά στο δεύτερο δοκάρι δεν πρόλαβε να στείλει την μπάλα στα δίχτυα.

43' Κίτρινη κάρτα στον Μπαρμπόσα.

-Χαμηλός ο ρυθμός του αγώνα, με ελάχιστες φάσεις μπροστά από τις δύο εστίες.

29' Καλή ευκαιρία για τη Δόξα με σουτ του Μπόλιεβιτς, μόλις έξω.

16' Δεν δίνει πέναλτι ο ρεφ, προφανώς λόγω του ότι η μπάλα κτύπησε πρώτα στο σώμα κι αργότερα στο χέρι του Γκολομπάρτ.

15' Πάει στο μόνιτορ για να εξετάσει περίπτωση πέναλτι για την Ένωση ο Δημητρίου, για χέρι του Γκολομπάρτ.

12' Απείλησε με εκτέλεση φάουλ του Φελίπε η Ένωση, πέρασε από όλους η μπάλα.

-Ξεκίνησε καλύτερα η Δόξα αλλά σταδιακά η Ένωση ανέβασε στροφές.

4' Μεγάλη ευκαιρία για τη Δόξα με κοντινή κεφαλιά του Μουκτάρη μετά από εκτέλεση κόρνερ, έξω.

-Ξεκίνησε η αναμέτρηση, με εικοσάλεπτη καθυστέρηση λόγω αργοπορημένης άφιξης του ασθενοφόρου.

ΕΝΩΣΗ: Γκατσέφσκι, Μπαρμπόσα, Κυριάκου, Μπάλαζιτς, Ιρέπ (61' Ενγκό), Μπάρνι (87' Κοσμάς), Λουσέρο (87' Μαϊσουράτζε), Φελίπε (71' Ουντόζι), Ντένινγκ, Μαρκόφσκι, Θεοδώρου.

ΔΟΞΑ: Σισκόφσκι, Άδωνη, Μουκτάρης, Γκολομπάρτ, Εγγλέζου, Μπόλιεβιτς, Ασαμόα (87' Μπουλότ), Οικονομίδης (69' Τραϊτσέφσκι), Καρλίτος (87' Γκλίσιτς), Κίκας (76' Μπιλάλ), Σαντίκ.

ΚΙΤΡΙΝΕΣ: Μπαρμπόσα (43'), Κυριάκου (56'), Μαρκόφσκι (94') / Γκολομπάρτ (60'), Σαντίκ (70')

ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: Δημητρίου Βασίλης
Α' Βοηθός Διαιτητής: Δημητριάδης Μάριος
Β' Βοηθός Διαιτητής: Σωκράτους Κυριάκος
4ος Διαιτητής: Αντωνίου Μενέλαος
VAR: Χριστοδούλου Κυριάκος
AVAR: Καλογήρου Μάριος
Παρατηρητής: Γεωργίου Ανδρέας