ΒΙΝΤΕΟ: Η εκπληκτική Ένωση και η εικόνα διάλυσης της ΑΕΚ

ΓΗΠΕΔΟ Δημοσιεύθηκε 27.10.2019
Η ομάδα του Παραλιμνίου έκανε εντυπωσιακή εμφάνιση στο πρώτο ημίχρονο στην έδρα της ΑΕΚ

Η Ένωση, αν και έμεινε πίσω στο σκορ, κατάφερε να ανατρέψει τα σε βάρος της δεδομένα και να... διαλύσει την ΑΕΚ στο πρώτο ημίχρονο.

Στην επόμενη φάση, στο 22′, η ομάδα της Λάρνακας ευτύχησε να πάρει αυτή προβάδισμα στον αγώνα. Ο Γιάννου, ανάμεσα σε δύο παίχτες, έδωσε ωραία προς την περιοχή και ο Φιόλιτς που ήρθε με δύναμη έκανε το δυνατό σουτ, στέλνοντας την μπάλα να αναπαυτεί στα δίχτυα του Κλέιμαν, για να γίνει το 1-0.

Τρία λεπτά αργότερα, στο 25′, η ομάδα του Παραλιμνίου είχε απάντηση και μετά από σέντρα του Ριέρα από τα δεξιά, ο Αγιρί με κεφαλιά έκανε το 1-1, ενώ οι βυσσινί συνέχισαν να είναι καλύτεροι και ευτύχησαν να φέρουν τα πάνω κάτω στο 33′, όταν μετά από σέντρα του Αγγελή, ο Θεοδώρου με κεφαλιά έστειλε την μπάλα στα δίχτυα για να γίνει το 2-1 υπέρ της Ένωσης.

Το κακό για την ΑΕΚ συνεχίστηκε και οι φιλοξενούμενοι χτύπησαν ξανά στο 42′  όταν μετά από λάθος του Τόνιο, η μπάλα έφθασε στον Βαλλιάνο, ο οποίος με ένα εκπληκτικό σουτ έξω από την περιοχή, έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Ισπανού τερματοφύλακα για να γίνει το 3-1.

Νέοι Κ-19: Απόλλων - ΑΕΛ απευθείας από τη Cablenet (πρόγραμμα 16ης αγωνιστικής)