Τι έκαναν οι δανεικοί της Ομόνοιας

Δημοσιεύθηκε 7.12.2023

Τον απολογισμό των έξι ποδοσφαιριστών της οι οποίοι αγωνίζονται δανεικοί σε άλλες ομάδες παραθέτει η Ομόνοια μέσα από την επίσημη ιστοσελίδα της, με τέσσερις από αυτούς να έχουν πάρει χρόνο συμμετοχής στους τελευταίους αγώνες των ομάδων τους.

Αναλυτικά όσα αναφέρει το τριφύλλι:

Χρόνο συμμετοχής στις ομάδες όπου αγωνίζονται με τη μορφή δανεισμού τη φετινή σεζόν πήραν οι τέσσερις από τους έξι δανεικούς ποδοσφαιριστές μας.

Ας δούμε αναλυτικά τις επιδόσεις τους.

ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΠΑΝΑΓΗ

Αγωνίστηκε σε όλη τη διάρκεια του αγώνα απέναντι στον Απόλλωνα για την 13η αγωνιστική του πρωταθλήματος, ο οποίος έληξε ισόπαλος 2-2. Αυτή ήταν η έβδομη συμμετοχή για τον Κωνσταντίνο Παναγή με τη φανέλα του Εθνικού Άχνας.

4712014444422122 image

ΑΝΔΡΕΑΣ ΑΣΗΜΕΝΟΣ

Αγωνίστηκε για 36 λεπτά στη νίκη του Ολυμπιακού επί του Ερμή με 2-0. Αυτή ήταν η δέκατη συμμετοχή για τον Ανδρέα Ασημένο με τη μαυροπράσινη φανέλα. Μετράει μέχρι στιγμής 461 αγωνιστικά λεπτά σε πρωτάθλημα και κύπελλο.

4712014533831279 image

ΑΝΔΡΕΑΣ ΧΡΙΣΤΟΥ – ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΚΑΪΑΦΑΣ – ΝΙΚΟΛΑΣ ΚΥΡΙΑΚΙΔΗΣ

Ο Αλέξανδρος Καϊάφας αγωνίστηκε σε όλη τη διάρκεια της εντός έδρας ισοπαλίας (1-1) της ΜΕΑΠ απέναντι στον Π.Ο. Αχυρώνα Ονήσιλο. Αυτή ήταν η ένατη συμμετοχή του στο φετινή πρωτάθλημα, ενώ μετράει 675 αγωνιστικά λεπτά. Οι Ανδρέας Χρίστου και Νικόλας Κυριακίδης μετράνε επτά (262 αγωνιστικά λεπτά) και τρεις συμμετοχές (113 αγωνιστικά λεπτά) αντίστοιχα.

4712014662422503 image

ΑΓΓΕΛΟΣ ΝΕΟΦΥΤΟΥ

Αγωνίστηκε για 14 λεπτά στην εκτός έδρας νίκη της Σασουόλο Κ19 απέναντι στη Φιορεντίνα με 0-1. Αυτή ήταν η δέκατη συμμετοχή (386 αγωνιστικά λεπτά) του με τη φανέλα της ιταλικής ομάδας, ενώ έχει σκοράρει και μία φορά.