«Πώς να αλλάξω μια ομάδα που στο περασμένο παιχνίδι νίκησε 2-0 την Ομόνοια;»

ΓΗΠΕΔΟ Δημοσιεύθηκε 13.2.2022

Διαβάστε όσα δήλωσε ο προπονητής του Εθνικού Νταβίντ Μπαδία μετά την εντός έδρας ήττα με 1-0 από την Πάφο.

Αναλυτικά όσα είπε...

«Ήταν ένα πολύ δύσκολο παιχνίδι. Δύο διαφορετικά ημίχρονα, στο πρώτο ημίχρονο δεν μπορέσαμε να βάλουμε τη δύναμη που έπρεπε. Είχαμε την κατοχή στα πρώτα 20' αλλά ήταν στο δικό μας μισό του γηπέδου. Δεχθήκαμε γκολ, στο δεύτερο ημίχρονο θέλαμε να είμαστε πιο επιθετικοί και να ανεβάσουμε τις γραμμές μας, είχαμε κάποιες ευκαιρίες για να ισοφαρίσουμε αλλά τελικά δεν μπήκε μέσα και χάσαμε».

Για το ότι ο Ζάκπα μπήκε στο τέλος κι αν υπερτίμησε τον αντίπαλο: «Όχι. Ο αντίπαλος μας έχει μεγαλύτερο μπάτζετ από εμάς. Τα πρώτα 20 λεπτά δεν έπαιξαν ποδόσφαιρο, εμείς παίξαμε, ναι μεν στο δικό μας μισό αλλά αυτοί δεν έπαιξαν. Μετά το 60' θέλαμε να αλλάξουμε τον ρυθμό και να τον κάνουμε πιο γρήγορο, ο Ζάκπα είχε την ποιότητα να το κάνει και για αυτό πήραμε την απόφαση στο τελευταίο 20λεπτο. Δεν είναι εύκολο για εμάς να αντιμετωπίσουμε στα ίσα μια από τις καλύτερες ομάδες του πρωταθλήματος ειδικά όταν προερχόμαστε από πέντε παιχνίδια σε τρεις βδομάδες και οι παίκτες είναι κουρασμένοι και δεν είχαμε χρόνο να ξεκουραστούμε όπως άλλες ομάδες. Βεβαίως στο παιχνίδι έγιναν κι άλλα πράγματα τα οποία δεν θέλω να αναφέρω. Αλλά πώς μπορώ να αλλάξω μια ομάδα που στο περασμένο παιχνίδι νίκησε 2-0 την Ομόνοια;»