Ατλέτικο, έτσι θα το πάρεις!

ΓΗΠΕΔΟ Δημοσιεύθηκε 18.4.2021

Μια Ατλέτικο να την… πιείς στο ποτήρι! Η ομάδα του Ντιέγκο Σιμεόνε ισοπέδωσε την Εϊμπάρ με 5-0 και πλέον αγγίζει κούπα!

Στο 42’ ο Κορέα άνοιξε το σκορ, για να χτυπήσει ξανά στο 44’ και να στείλει την Ατλέτικο Μαδρίτης στα αποδυτήρια με προβάδισμα δυο τερμάτων. Ο Καράσκο στο 49ο λεπτό έγραψε το 3-0, με τον Γιορέντε στο 53’ και στο 68’ με δυο γκολ, να διαμορφώνει το τελικό 5-0!

Στο άλλο ματς της Ισπανίας που ήταν την ίδια ώρα, η Αλαβές επικράτησε με 1-0 της Ουέσκα, με γκολ του Μπατάλια στο 85ο λεπτό παίρνοντας βαθμολογική ανάσα, με τους φιλοξενούμενους να παραμένουν ακόμη στην... τσίτα και να μην έχουν σωθεί!