«Ξελάσπωσε» την Ρεάλ ο Βαράν στην Ουέσκα

ΓΗΠΕΔΟ Δημοσιεύθηκε 6.2.2021

Παρότι υπέστη σοκ με την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου αφού βρέθηκε πίσω στο σκορ, η Ρεάλ Μαδρίτης με δύο γκολ του Ραφέλ Βαράν, πήρε την εκτός έδρας νίκη στην Ουέσκα (2-1) και γλύτωσε ένα ακόμα κάζο την φετινή σεζόν.

Μετά από αυτό το αποτέλεσμα οι Μαδριλένοι έμειναν μόνοι στη δεύτερη θέση της βαθμολογίας με 43 βαθμούς, ενώ οι γηπεδούχοι παρέμειναν στην τελευταία θέση.

Στο αγωνιστικό κομμάτι, με το τρομερό γκολ του Γκαλάν στο 48’ η Ουέσκα πήρε προβάδισμα στο ματς με 1-0, όμως ο Βαράν με κεφαλιά στο 55’, ισοφάρισε.

Έξι λεπτά πριν την λήξη της κανονικής διάρκειας, ο Γάλλος κεντρικός αμυντικός της Ρεάλ έδωσε την νίκη στην ομάδα του με προβολή και κίνηση στην πλάτη της αντίπαλης άμυνας.