Ο Λαουτάρο γλίτωσε την Ίντερ και την ανέβασε στη 2η θέση

Δημοσιεύθηκε 28.1.2023
Δύο γκολ του Λαουτάρο Μαρτίνες έφεραν τη νίκη-ανατροπή, 2-1, για την Ίντερ στο εκτός έδρας ματς με την Κρεμονέζε. Στη 2η θέση της βαθμολογίας της Serie A οι «νερατζούρι».

Στην προσπάθεια που κάνει για την πρώτη της νίκη στη Serie A η Κρεμονέζε κατάφερε να αγχώσει για λίγο την Ίντερ αλλά τελικά ο Λαουτάρο Μαρτίνες έφερε την εκτός έδρας νίκη, 2-1, για τους «νερατζούρι» - που καταλαμβάνουν πλέον τη 2η θέση της βαθμολογίας.

Οι γηπεδούχοι αιφνιδίασαν τους Μιλανέζους στο 11ο λεπτό, με τον Οκερέκε να ανοίγει το σκορ με καταπληκτικό σουτ έξω από την περιοχή.

Η απάντηση από πλευράς κυπελλούχων ήρθε ακριβώς δέκα λεπτά αργότερα, όταν ο Μαρτίνες πήρε το... ριμπάουντ μετά την επέμβαση του Καρνεσέκι σε σουτ του Τζέκο και ισοφάρισε.

Όσο για την ολική ανατροπή του σκηνικού; Ο Αργεντινός σκόραρε από κοντά μετά από εξαιρετική πάσα του Βόσνιου συμπαίκτη του στο 65΄, διαμορφώνοντας το τελικό 2-1.

Έμπολι-Τορίνο 2-2

(37' Λουπέρτο, 69' Μάριν - 82' Ρίτσι, 85' Σανάμπρια)

Περιμένει στη γωνία για Πιόλι η Νάπολι

Συνελήφθησαν δυο παίκτες της Premier League για υπόθεση βιασμού και σεξουαλικής επίθεσης!