![Τσιτσιπάς: «Μαγική εμπειρία να αγωνίζεσαι σε court του Roland Garros με την Εθνική»](https://gipedo.politis.com.cy/temp/images/300x195/cache_300x195_Crop_medium_817036_51363_24_07_25_180409.jpg)
![Γήπεδο logo](images/gipedo_logo.png)
![Logicom logo](images/logicom-logo.png)
Το μήνυμα που έγραψε ο Στέφανος Τσιτσιπάς στην κάμερα μετά το τέλος του ματς με τον Ιμερ, άφησε… απορίες που έλυσε ο ίδιος λίγο μετά.
Αφού κέρδισε με 3-0 στον Σουηδό, πήρε έναν μαρκαδόρο και έγραψε στην κάμερα του αγώνα το εξής μήνυμα μέσα σε μία καρδιά: «Rip it, let’s get the bread» (στα ελληνικά: Σκίσε το, πάμε να βγάλουμε… ψωμί) έγραψε και λίγο αργότερα εξήγησε στο Eurosport τι ακριβώς εννοούσε, με… υπονοούμενο.
«Αλλάξτε λίγο το νόημα και θα καταλάβετε» είπε, αφήνοντας να εννοηθεί ότι είναι αποφασισμένος να πάει μέχρι τέλους στην Μελβούρνη.
Η φράση είναι μία αμερικανική αργκό που σημαίνει «πάμε να πάρουμε τα λεφτά», άρα... το τρόπαιο όπως προφανώς εννοεί το Νο4 του κόσμου.
Tsitsipas having a loaf in Melbourne 🍞😅
No.4 seed saved 9/11 break points and was superb at the net 34/48 to defeat Ymer in straights
Next Gen Argentine Baez next#AO2022 pic.twitter.com/VJPEVYKxzL
— Alex Sharp (@Sharpy_89) January 18, 2022
Πολιτική Δημοσίευσης Σχολίων
Οι ιδιοκτήτες της ιστοσελίδας gipedo.politis.com.cy διατηρούν το δικαίωμα να αφαιρούν σχόλια αναγνωστών, δυσφημιστικού και/ή υβριστικού περιεχομένου, ή/και σχόλια που μπορούν να εκληφθεί ότι υποκινούν το μίσος/τον ρατσισμό ή που παραβιάζουν οποιαδήποτε άλλη νομοθεσία. Οι συντάκτες των σχολίων αυτών ευθύνονται προσωπικά για την δημοσίευση τους. Αν κάποιος αναγνώστης/συντάκτης σχολίου, το οποίο αφαιρείται, θεωρεί ότι έχει στοιχεία που αποδεικνύουν το αληθές του περιεχομένου του, μπορεί να τα αποστείλει στην διεύθυνση της ιστοσελίδας για να διερευνηθούν. Προτρέπουμε τους αναγνώστες μας να κάνουν report / flag σχόλια που πιστεύουν ότι παραβιάζουν τους πιο πάνω κανόνες. Σχόλια που περιέχουν URL / links σε οποιαδήποτε σελίδα, δεν δημοσιεύονται αυτόματα.