Τελείωσε με κάτι από ΑΠΟΕΛ-ΑΕΚ το ματς της ομάδας του Λοΐζου με τον Άγιαξ!

Δημοσιεύθηκε 11.2.2024

Δραματικό ήταν το φινάλε στον αγώνα της Χέρενφεν με τον Άγιαξ, όπου η ομάδα του Λοΐζου Λοΐζου, ο οποίος έμεινε ξανά στον πάγκο, πήρε μεγάλη νίκη με 3-2 επί του Αίαντα.

Η ομάδα του 20χρονου Κύπριου άσου είχε προηγηθεί με 3-0, με τους φιλοξενούμενους να μειώνουν σε 3-2 στο β' μέρος και να έχουν ακυρωθέν γκολ στο 7ο λεπτό των καθυστερήσεων!

Το σκηνικό θύμισε το πρόσφατο ΑΠΟΕΛ-ΑΕΚ (2-2) και το γκολ των κιτρινοπράσινων το οποίο μέτρησε χάρη στο VAR. Στην περίπτωση του Άγιαξ, το VAR έκρινε πως δεν πέρασε ολόκληρη η μπάλα τη γραμμή με αποτέλεσμα να ακυρωθεί το γκολ και να πανηγυρίσει η Χέρενφεν τη σπουδαία νίκη, εν μέσω έξαλλων διαμαρτυριών από τον Άγιαξ, ο οποίος προέβη και στις πιο κάτω αναρτήσεις με το τέλος του αγώνα: