![Συνηθίσαμε στις... πτώσεις](https://gipedo.politis.com.cy/temp/images/300x195/cache_300x195_Crop_medium_815055_2187982_24_07_21_084221.png)
![Γήπεδο logo](images/gipedo_logo.png)
![Logicom logo](images/logicom-logo.png)
Διαβάστε όσα δήλωσε στην κάμερα του ΡΙΚ ο Κώστας Πηλέας μετά την ήττα της εθνικής μας με 3-1 από την Ισπανία στην οποία σκόραρε το μοναδικό μας γκολ.
Αναλυτικά...
«Είμαστε απογοητευμένοι για την εικόνα που δείξαμε στο πρώτο ημίχρονο, στο δεύτερο τους δείξαμε στα μάτια και δείξαμε ότι έχουμε κι εμείς τη δυνατότητα να ανταγωνιστούμε τέτοιου είδους αντιπάλους. Ελπίζω να κρατήσουμε αυτή την εμφάνιση. Να μείνουμε ταπεινοί, δεν πετύχαμε κάτι. Εγώ θα κρατήσω το δεύτερο καλό ημίχρονο και σε αυτό να κτίσουμε για τις επόμενες νίκες που θέλουμε στο μέλλον να έχουμε».
Για το τι έφταιξε και μπήκαμε μουδιασμένα: «Είναι θέμα συγκέντρωσης. Και κάποιες φορές είναι και θέμα κουλτούρας, τους σεβόμαστε περισσότερο από ό,τι χρειάζεται. Στο δεύτερο ημίχρονο το αλλάξαμε αυτό, ο κόσμος το είδε, το χειροκρότησε κι ευελπιστούμε να τον έχουμε κοντά μας και σε άλλα παιχνίδια όπως σήμερα».
Για το γκολ του: «Είναι ένα εξαιρετικό συναίσθημα ειδικά σε τέτοιο παιχνίδι με παίχτες παγκόσμιας κλάσης».
Πολιτική Δημοσίευσης Σχολίων
Οι ιδιοκτήτες της ιστοσελίδας gipedo.politis.com.cy διατηρούν το δικαίωμα να αφαιρούν σχόλια αναγνωστών, δυσφημιστικού και/ή υβριστικού περιεχομένου, ή/και σχόλια που μπορούν να εκληφθεί ότι υποκινούν το μίσος/τον ρατσισμό ή που παραβιάζουν οποιαδήποτε άλλη νομοθεσία. Οι συντάκτες των σχολίων αυτών ευθύνονται προσωπικά για την δημοσίευση τους. Αν κάποιος αναγνώστης/συντάκτης σχολίου, το οποίο αφαιρείται, θεωρεί ότι έχει στοιχεία που αποδεικνύουν το αληθές του περιεχομένου του, μπορεί να τα αποστείλει στην διεύθυνση της ιστοσελίδας για να διερευνηθούν. Προτρέπουμε τους αναγνώστες μας να κάνουν report / flag σχόλια που πιστεύουν ότι παραβιάζουν τους πιο πάνω κανόνες. Σχόλια που περιέχουν URL / links σε οποιαδήποτε σελίδα, δεν δημοσιεύονται αυτόματα.