Παίκτης του Ολυμπιακού θα πρέπει να θεωρείται ο Όλεγκ Ρέαμπτσιουκ. Μπορεί η Πόρτο να αποφάσισε να ασκήσει το δικαίωμα επαναγοράς του από την Πάσος Φερέιρα, ωστόσο ο Μολδαβός αριστερός μπακ δεν συναίνεσε σε αυτό το deal δείχνοντας εξ αρχής την προτίμησή του στους «ερυθρόλευκους».
Ο 23χρονος άσος, που είχε «ψηθεί» και από τον Πέδρο Μαρτίνς, αναμένεται στην Αθήνα λίγο μετά την αλλαγή του χρόνου (1:00 π.μ.) για τα διαδικαστικά της ολοκλήρωσης της μεταγραφής του από την Πάσος Φερέιρα. Το deal με την πορτογαλική ομάδα λέγεται πως έχει κλείσει σε ένα ποσό που ξεπερνά μαζί με τα μπόνους τα 2 εκατ. ευρώ.
Καθοριστικό ρόλο στην απόφαση του παίκτη φαίνεται πως έπαιξε το γεγονός ότι ο Ρέαμπτσιουκ προορίζεται για βασικός στον Ολυμπιακό, σε αντίθεση με τους «δράκους» που έχουν στη θέση του τον Ζαϊντού, ο οποίος αποκτήθηκε το καλοκαίρι παρότι τον ήθελε τότε ο πρωταθλητής Ελλάδας.
Πολιτική Δημοσίευσης Σχολίων
Οι ιδιοκτήτες της ιστοσελίδας gipedo.politis.com.cy διατηρούν το δικαίωμα να αφαιρούν σχόλια αναγνωστών, δυσφημιστικού και/ή υβριστικού περιεχομένου, ή/και σχόλια που μπορούν να εκληφθεί ότι υποκινούν το μίσος/τον ρατσισμό ή που παραβιάζουν οποιαδήποτε άλλη νομοθεσία. Οι συντάκτες των σχολίων αυτών ευθύνονται προσωπικά για την δημοσίευση τους. Αν κάποιος αναγνώστης/συντάκτης σχολίου, το οποίο αφαιρείται, θεωρεί ότι έχει στοιχεία που αποδεικνύουν το αληθές του περιεχομένου του, μπορεί να τα αποστείλει στην διεύθυνση της ιστοσελίδας για να διερευνηθούν. Προτρέπουμε τους αναγνώστες μας να κάνουν report / flag σχόλια που πιστεύουν ότι παραβιάζουν τους πιο πάνω κανόνες. Σχόλια που περιέχουν URL / links σε οποιαδήποτε σελίδα, δεν δημοσιεύονται αυτόματα.