Έκλεισε το σπίτι της Γκλάντμπαχ η Κολωνία

ΓΗΠΕΔΟ Δημοσιεύθηκε 6.2.2021

Δεν κατάφερε να νικήσει τη Κολωνία η Γκλάντμπαχ και μέσα στο «σπίτι» της ηττήθηκε με 1-2. Η ομάδα του Μάρκους Γκίσντολ πίεσε αρκετά, κατάφερε να νικήσει και να πάρει βαθμολογική ανάσα για την συνέχεια.

Μόλις στο 3ο λεπτό ο Ρεχμπεκιάι άνοιξε το σκορ για την Κολωνία. Στο 16ο λεπτό η Γκλάντμπαχ ισοφαρίζει 1-1 με τον Νόιχαους. Οι δυο ομάδες πήγαν στην ανάπαυλα με ισοπαλία, ενώ στο 55΄ο Ρεχμπεκιάι χτύπησε ξανά και έκανε το 1-2.

Ισορροπημένα έπαιζαν οι δυο ομάδες στο υπόλοιπο του 45λεπτου, με την Γκλάντμπαχ να πιέζει, χωρίς ωστόσο να βρει το γκολ της ισοφάρισης. Έτσι η Κολωνία για δεύτερο σερί ματς πήρε τη νίκη, ανεβαίνοντας στην 14η θέση της βαθμολογίας και απομακρύνεται από τη ζώνη του υποβιβασμού.