![Τσιτσιπάς: «Μαγική εμπειρία να αγωνίζεσαι σε court του Roland Garros με την Εθνική»](https://gipedo.politis.com.cy/temp/images/300x195/cache_300x195_Crop_medium_817036_51363_24_07_25_180409.jpg)
![Γήπεδο logo](images/gipedo_logo.png)
![Logicom logo](images/logicom-logo.png)
Απογοητευμένη από την κακή εμφάνιση και τον αποκλεισμό της από τη συνέχεια του Αυστραλιανού Οπεν εμφανίστηκε η Μαρία Σάκκαρη μετά το τέλος του αγώνα της με την Πεγκούλα. «Το παιχνίδι μου δεν ήταν ούτε κοντά στο 60-70%. Ήταν απογοητευτικό και ακόμη είναι», ανέφερε η Ελληνίδα τενίστρια.
Για τη διαχείριση τέτοιων αποτελεσμάτων:
«Μου παίρνει 24 ώρες για να το ξεπεράσω. Θέλω τον χρόνο μου, να μιλήσω με την ομάδα μου, είμαι άνθρωπος που θέλει να εκφράζει τα συναισθήματά του. Πρέπει να το κάνω για να νιώσω καλύτερα. Είμαι απογοητευμένη τώρα, αλλά θα έρθουν τα καλύτερα. Θα συνεχίσω να κάνω αυτό που έκανα πέρυσι και ξέρω ότι τα πράγματα θα γίνουν καλύτερα».
Για την ταχύτητα του court:
«Μπορούσες να δεις ξεκάθαρα ότι η Τζες αισθανόταν πιο άνετα από εμένα. Πιστεύω ότι της αρέσουν τα γρήγορα courts. Εμένα μου αρέσει να έχω περισσότερο χρόνο, αν και τα πήγα καλά στο US Open, όπου το court ήταν πολύ γρήγορο. Είναι άλλο τουρνουά όταν παίζεις μέρα και άλλο όταν παίζεις νύχτα. Ήταν πολύ γρήγορο, ήταν μεγάλη έκπληξη. Ήξερα ότι το Margaret ήταν αργό, αλλά σήμερα στο ζέσταμα ένιωθα την ταχύτητα και όταν έγινε πιο ζεστός ο καιρός, διπλασιάστηκε η ταχύτητα. Δεν έπαιξα καλά, δεν είχα και τύχη. Θα προσπαθήσω να μην είμαι πολύ απογοητευμένη από τον εαυτό μου και να συνεχίσω να δουλεύω».
Πολιτική Δημοσίευσης Σχολίων
Οι ιδιοκτήτες της ιστοσελίδας gipedo.politis.com.cy διατηρούν το δικαίωμα να αφαιρούν σχόλια αναγνωστών, δυσφημιστικού και/ή υβριστικού περιεχομένου, ή/και σχόλια που μπορούν να εκληφθεί ότι υποκινούν το μίσος/τον ρατσισμό ή που παραβιάζουν οποιαδήποτε άλλη νομοθεσία. Οι συντάκτες των σχολίων αυτών ευθύνονται προσωπικά για την δημοσίευση τους. Αν κάποιος αναγνώστης/συντάκτης σχολίου, το οποίο αφαιρείται, θεωρεί ότι έχει στοιχεία που αποδεικνύουν το αληθές του περιεχομένου του, μπορεί να τα αποστείλει στην διεύθυνση της ιστοσελίδας για να διερευνηθούν. Προτρέπουμε τους αναγνώστες μας να κάνουν report / flag σχόλια που πιστεύουν ότι παραβιάζουν τους πιο πάνω κανόνες. Σχόλια που περιέχουν URL / links σε οποιαδήποτε σελίδα, δεν δημοσιεύονται αυτόματα.