ΒΙΝΤΕΟ: Δεύτερο για την Ομόνοια και ξανά στο παιχνίδι του τριπόντου ο ΑΠΟΕΛ

Δημοσιεύθηκε 3.9.2023

Δυο γκολ επιτεύχθηκαν στο τελευταίο δεκάλεπτο του πρώτου ημιχρόνου ανάμεσα στην Ομόνοια και τον ΑΠΟΕΛ.

Πρώτα στο 38' ήρθε το 2-0 για τους πράσινους, όταν μετά από διώξιμο από τον Φαμπιάνο, υπήρξε κόψιμο στην άμυνα του ΑΠΟΕΛ, ο Χαραλάμπους επέστρεψε τη μπάλα προς τον Κακουλλή κι αυτός έκανε τη μπαλιά στην καρδιά της περιοχής των γαλαζοκιτρίνων όπου ο Σίμιτς άδειασε την άμυνα των γαλαζοκιτρίνων για να στείλει τη μπάλα στα δίχτυα.

Ακολούθως, στο 44' ήρθε η μείωση του σκορ για τον ΑΠΟΕΛ με απευθείας εκτέλεση φάουλ από τον Εφραίμ.