![Οι σημαιοφόροι...](https://gipedo.politis.com.cy/temp/images/300x195/cache_300x195_Crop_medium_817531_649225_24_07_26_182844.jpg)
![Γήπεδο logo](images/gipedo_logo.png)
![Logicom logo](images/logicom-logo.png)
Σάρωσε ο Παύλος Κοντίδης στις ψήφους πρωτιάς, στην ψηφοφορία των μελών της ΕΑΚ για την ανάδειξη του κορυφαίου αθλητή του 2023 στην 51η Γιορτή των Αρίστων.
Παρότι οι βαθμοί του δεν ήταν πολύ περισσότεροι από τον δεύτερο Μίλαν Τράικοβιτς (792 έναντι 738), είχε υπερδιπλάσιες ψήφους πρωτιάς από τον εμποδιστή μας και περισσότερο από το 50% επί του συνόλου των δέκα υποψηφίων (συγκεκριμένα 56%).
Συνολικά 49 από τους 87 αθλητικούς συντάκτες που ψήφισαν, κατέταξαν τον Κοντίδη πρώτο από τους δέκα υποψηφίους.
Οι 22 έδωσαν ψήφο πρωτιάς στον Τράικοβιτς, έξι στον Ιωσήφ Κεσίδη, πέντε στον Γιώργο Αχιλλέως, δύο στους Σωκράτη Πηλακούρη και Ντένις Ταραντίν και ένας ψήφισε πρώτο τον Ηλία Γεωργίου. Δεν πήραν καμία ψήφο πρωτιάς οι Ανδρέας Μακρής, Πέτρος Χριστοδουλίδης και Ανδρέας Μιλτιάδης.
-Δείτε ΕΔΩ αναλυτικά όλες τις ψήφους στις τέσσερις κατηγορίες.
Πολιτική Δημοσίευσης Σχολίων
Οι ιδιοκτήτες της ιστοσελίδας gipedo.politis.com.cy διατηρούν το δικαίωμα να αφαιρούν σχόλια αναγνωστών, δυσφημιστικού και/ή υβριστικού περιεχομένου, ή/και σχόλια που μπορούν να εκληφθεί ότι υποκινούν το μίσος/τον ρατσισμό ή που παραβιάζουν οποιαδήποτε άλλη νομοθεσία. Οι συντάκτες των σχολίων αυτών ευθύνονται προσωπικά για την δημοσίευση τους. Αν κάποιος αναγνώστης/συντάκτης σχολίου, το οποίο αφαιρείται, θεωρεί ότι έχει στοιχεία που αποδεικνύουν το αληθές του περιεχομένου του, μπορεί να τα αποστείλει στην διεύθυνση της ιστοσελίδας για να διερευνηθούν. Προτρέπουμε τους αναγνώστες μας να κάνουν report / flag σχόλια που πιστεύουν ότι παραβιάζουν τους πιο πάνω κανόνες. Σχόλια που περιέχουν URL / links σε οποιαδήποτε σελίδα, δεν δημοσιεύονται αυτόματα.