Ο Μαουρίσιο Ραμίρεζ είχε μία έμπνευση: Να φτιάξει ένα γκράφιτι, βασικά ένα έργο τέχνης, που απεικονίζει τον Γιάννη Αντετοκούνμπο με την φανέλα των Μπακς. Ο... καμβάς του ήταν ένα τριώροφο κτίριο. Και το έργο του ολοκληρώθηκε.
Ο σπουδαίος καλλιτέχνης έφερε εις πέρας την αποστολή του και πλέον όποιος πηγαίνει στο Μιλγουόκι θα μπορεί να βλέπει το έργο του: Ο Γιάννης με τα χέρια στην μέση, με ύψος τριών ορόφων!
Δείτε το έργο του Ραμίρεζ, όπως το δημοσίευσε στο προφίλ του στο InStagram:
View this post on Instagram
Πολιτική Δημοσίευσης Σχολίων
Οι ιδιοκτήτες της ιστοσελίδας gipedo.politis.com.cy διατηρούν το δικαίωμα να αφαιρούν σχόλια αναγνωστών, δυσφημιστικού και/ή υβριστικού περιεχομένου, ή/και σχόλια που μπορούν να εκληφθεί ότι υποκινούν το μίσος/τον ρατσισμό ή που παραβιάζουν οποιαδήποτε άλλη νομοθεσία. Οι συντάκτες των σχολίων αυτών ευθύνονται προσωπικά για την δημοσίευση τους. Αν κάποιος αναγνώστης/συντάκτης σχολίου, το οποίο αφαιρείται, θεωρεί ότι έχει στοιχεία που αποδεικνύουν το αληθές του περιεχομένου του, μπορεί να τα αποστείλει στην διεύθυνση της ιστοσελίδας για να διερευνηθούν. Προτρέπουμε τους αναγνώστες μας να κάνουν report / flag σχόλια που πιστεύουν ότι παραβιάζουν τους πιο πάνω κανόνες. Σχόλια που περιέχουν URL / links σε οποιαδήποτε σελίδα, δεν δημοσιεύονται αυτόματα.