![Έπεσαν οι υπογραφές με Μίλετιτς και βγήκε η ανακοίνωση](https://gipedo.politis.com.cy/temp/images/300x195/cache_300x195_Crop_medium_817491_626378_24_07_26_165242.png)
![Γήπεδο logo](images/gipedo_logo.png)
![Logicom logo](images/logicom-logo.png)
Οι οργανωμένοι οπαδοί του Παναθηναϊκού ξεκίνησαν το συλλαλητήριο κατά του ιδιοκτήτη του τριφυλλιού Γιάννη Αλαφούζου, καθώς συγκεντρώθηκαν στο Πεδίον του Άρεως.
Οι οπαδοί του Παναθηναϊκού διοργάνωσαν ένα συλλαλητήριο για να διαμαρτυρηθούν κάτα του Γιάννη Αλαφούζου πριν από το ντέρμπι με τον Ολυμπιακό στη Λεωφόρο.
Σημείο συνάντησής τους ορίστηκε το Πεδίον του Άρεως και συγκεκριμένα στο ρεύμα της ανόδου στη Λεωφόρο Αλεξάνδρας, φωνάζοντας συνθήματα κατά του ιδιοκτήτη του τριφυλλιού. Το σχέδιο είναι να ανεβούν την Αλεξάνδρας και να φτάσουν στο γήπεδο.
Εκτός από συνθήματα κατά του ιδιοκτήτη του τριφυλλιού, ακούγονται συνθήματα και κατά της οικογένειας Βαρδινογιάννη.
Σύμφωνα με τις πρώτες εκτιμήσεις ο κόσμος που έχει συγκεντρωθεί ξεπερνάει τις 5.000, ενώ η προσέλευση συνεχίζεται. Μάλιστα, στο συλλαλητήριο δίνουν το "παρών" και πολλοί φίλοι του Παναθηναϊκού από την επαρχία. Η Λεωφόρος Αλεξάνδρας έχει κλείσει και στα δύο ρεύματα. Η πορεία προς το γήπεδο αναμένεται να ξεκινήσει περίπου στις 17:00.
Φωτογραφίες από τη συγκέντρωση των φίλων του Παναθηναϊκού:
sport24.gr
Πολιτική Δημοσίευσης Σχολίων
Οι ιδιοκτήτες της ιστοσελίδας gipedo.politis.com.cy διατηρούν το δικαίωμα να αφαιρούν σχόλια αναγνωστών, δυσφημιστικού και/ή υβριστικού περιεχομένου, ή/και σχόλια που μπορούν να εκληφθεί ότι υποκινούν το μίσος/τον ρατσισμό ή που παραβιάζουν οποιαδήποτε άλλη νομοθεσία. Οι συντάκτες των σχολίων αυτών ευθύνονται προσωπικά για την δημοσίευση τους. Αν κάποιος αναγνώστης/συντάκτης σχολίου, το οποίο αφαιρείται, θεωρεί ότι έχει στοιχεία που αποδεικνύουν το αληθές του περιεχομένου του, μπορεί να τα αποστείλει στην διεύθυνση της ιστοσελίδας για να διερευνηθούν. Προτρέπουμε τους αναγνώστες μας να κάνουν report / flag σχόλια που πιστεύουν ότι παραβιάζουν τους πιο πάνω κανόνες. Σχόλια που περιέχουν URL / links σε οποιαδήποτε σελίδα, δεν δημοσιεύονται αυτόματα.