![Πέρασαν από φαράγγι και καταράκτες πριν το ρεπό!](https://gipedo.politis.com.cy/temp/images/300x195/cache_300x195_Crop_medium_817512_347981_24_07_26_175216.jpg)
![Γήπεδο logo](images/gipedo_logo.png)
![Logicom logo](images/logicom-logo.png)
Πολύ ανάποδα ξεκίνησε για τον Άρη η β΄ φάση του πρωταθλήματος. Μπορεί να μην... άξιζε την ήττα από την Ομόνοια στο «Alphamega Stadium», όμως γεύτηκε το πικρό ποτήρι και μάλιστα είδε τη διαφορά από την κορυφή να αυξάνεται.
Και παράλληλα, να μειώνεται από τις πιο κάτω θέσεις, αποκτώντας επιπλέον... έγνοιες. Μετά από εννιά σερί ματς μέσα στο «σπίτι» του, ο Άρης έφυγε με σκυμμένο το κεφάλι, σε ένα παιχνίδι που τα «κρύα ντους» ήταν αρκετά. Εκεί που προηγήθηκε, είδε μέσα σε λίγα λεπτά να φορτώνεται με δύο γκολ στην πλάτη αφού το δικό του ακυρώθηκε ως οφσάιντ. Και παρά την αντίδραση που είχαν οι πράσινοι της Λεμεσού, είδαν τον αντίπαλο πορτιέρο να τους φράζει τον δρόμο.
Σαφώς και πρέπει να σηκώσει ψηλά το κεφάλι, αφού πριν την κομβική μάχη με την ΑΕΚ τη Δευτέρα (04/04), καλείται μέσα στο «Αντώνης Παπαδόπουλος» την Πέμπτη (29/02) να αποδράσει με την πρόκριση για την τετράδα του κυπέλλου. Η τεχνική ηγεσία είναι αναγκασμένη να κάνει ροτέισον ώστε να ανταποκριθεί η ομάδα και στα δύο ταμπλό. Και έρχονται δύο αναμετρήσεις που θα κρίνουν πάρα πολλά και το συγκρότημα του Αλεξέι Σπιλέφσκι θέλει να είναι συνεπές.
Να σημειωθεί πως στο παιχνίδι πρωταθλήματος δεν θα είναι διαθέσιμοι οι Μοντνόρ και Μπρόρσον λόγω τιμωρίας.
Πολιτική Δημοσίευσης Σχολίων
Οι ιδιοκτήτες της ιστοσελίδας gipedo.politis.com.cy διατηρούν το δικαίωμα να αφαιρούν σχόλια αναγνωστών, δυσφημιστικού και/ή υβριστικού περιεχομένου, ή/και σχόλια που μπορούν να εκληφθεί ότι υποκινούν το μίσος/τον ρατσισμό ή που παραβιάζουν οποιαδήποτε άλλη νομοθεσία. Οι συντάκτες των σχολίων αυτών ευθύνονται προσωπικά για την δημοσίευση τους. Αν κάποιος αναγνώστης/συντάκτης σχολίου, το οποίο αφαιρείται, θεωρεί ότι έχει στοιχεία που αποδεικνύουν το αληθές του περιεχομένου του, μπορεί να τα αποστείλει στην διεύθυνση της ιστοσελίδας για να διερευνηθούν. Προτρέπουμε τους αναγνώστες μας να κάνουν report / flag σχόλια που πιστεύουν ότι παραβιάζουν τους πιο πάνω κανόνες. Σχόλια που περιέχουν URL / links σε οποιαδήποτε σελίδα, δεν δημοσιεύονται αυτόματα.