![Το ερωτηματικό στο πλάνο του Γκαγιέγο](https://gipedo.politis.com.cy/temp/images/300x195/cache_300x195_Crop_medium_817584_127426_24_07_26_201804.jpg)
![Γήπεδο logo](images/gipedo_logo.png)
![Logicom logo](images/logicom-logo.png)
Μετά τις ανακοινώσεις για Πέδρο, Σάντος και Λουντέμο, ο ΑΠΟΕΛ ενημέρωσε για την ολοκλήρωση της συνεργασίας του και με τον Βούγιαντιν Σάβιτς.
Ο Σέρβος κεντρικός αμυντικός έπαιξε για μια τριετία στους γαλαζοκίτρινους καταγράφοντας 48 συμμετοχές κι όπως αναμενόταν, το συμβόλαιό του -που έληξε- δεν θα ανανεωθεί.
«Τhanks brate (σ.σ. αδελφέ στα σέρβικα)» γράφει ο ΑΠΟΕΛ στον Σάβιτς στη φωτογραφία που δημοσίευσε.
Η ανακοίνωση του ΑΠΟΕΛ:
Η εταιρεία ΑΠΟΕΛ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ (ΔΗΜΟΣΙΑ) ΛΤΔ ενημερώνει ότι έχει ολοκληρωθεί η συνεργασία με τον ποδοσφαιριστή Vujadin Savić.
Ο Vujadin Savić αποχωρεί από τον ΑΠΟΕΛ έχοντας αγωνιστεί από το 2019, σε 48 αγώνες σε όλες τις διοργανώσεις, σκοράροντας 4 γκολ.
Πανηγύρισε με τον ΑΠΟΕΛ, την κατάκτηση του Super Cup ενώ αγωνίστηκε με τα χρώματα του και στους ομίλους του UEFA Europa League, κατακτώντας, την πρόκριση για τους «32» της διοργάνωσης.
Ευχαριστούμε τον Vujadin, για όλα όσα προσέφερε στην ομάδα μας. Του ευχόμαστε καλή συνέχεια τόσο στην επαγγελματική του καριέρα όσο και στην προσωπική του ζωή.
Πολιτική Δημοσίευσης Σχολίων
Οι ιδιοκτήτες της ιστοσελίδας gipedo.politis.com.cy διατηρούν το δικαίωμα να αφαιρούν σχόλια αναγνωστών, δυσφημιστικού και/ή υβριστικού περιεχομένου, ή/και σχόλια που μπορούν να εκληφθεί ότι υποκινούν το μίσος/τον ρατσισμό ή που παραβιάζουν οποιαδήποτε άλλη νομοθεσία. Οι συντάκτες των σχολίων αυτών ευθύνονται προσωπικά για την δημοσίευση τους. Αν κάποιος αναγνώστης/συντάκτης σχολίου, το οποίο αφαιρείται, θεωρεί ότι έχει στοιχεία που αποδεικνύουν το αληθές του περιεχομένου του, μπορεί να τα αποστείλει στην διεύθυνση της ιστοσελίδας για να διερευνηθούν. Προτρέπουμε τους αναγνώστες μας να κάνουν report / flag σχόλια που πιστεύουν ότι παραβιάζουν τους πιο πάνω κανόνες. Σχόλια που περιέχουν URL / links σε οποιαδήποτε σελίδα, δεν δημοσιεύονται αυτόματα.