Ονήσιλος/Αχυρώνα-Ανόρθωση: Ισοπαλία με χρήσιμα συμπεράσματα για Μίλανιτς

Δημοσιεύθηκε 17.8.2022

Ισόπαλη με σκορ 3-3 εξήλθε απόψε η Ανόρθωση κόντρα στον Ονήσιλο-Αχυρώνα σε αγώνα που διεξήχθη στο Κοινοτικό Στάδιο Σωτήρας.

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο πρώτο τέταρτο με σκορ 2-0, η ομάδα της Αμμοχώστου ισοφάρισε προσωρινά με γκολ των Κορρεα και Ιωάννου, ενώ η ομάδα του Λισάου Λουκά μπήκε ξανά μπροστά στο σκορ στο ημίχρονο με νέο γκολ στις καθυστερήσεις.

Το τελικό σκορ διαμόρφωσε στις αρχές του δευτέρου ημιχρόνου ο Δανιήλ Παρούτης. Αξίζει να σημειώσουμε πως ισάριθμες ασίστ για τα τρία γκολ της Ανόρθωσης έδωσε ο Λάζαρος Χριστοδουλόπουλος.

Ο Ντάρκο Μιλανιτς έδωσε ευκαιρίες κυρίως σε Κύπριους ποδοσφαιριστές που δεν είχαν αρκετό χρόνο συμμετοχής στα προηγούμενα φιλικά παιχνίδια. Για 71 λεπτά αγωνίστηκε ο υπό δοκιμή νεαρός επιθετικός Αντρέας Κατσαντώνης, ενώ την πρώτη του φετινή εμφάνιση σε φιλικό παιχνίδι πραγματοποίησε ο Δημήτρης Χριστοφή.

Επόμενο φιλικό παιχνίδι για την ομάδα της Αμμοχώστου θα είναι το εντός έδρας κόντρα στην Πάφο το Σάββατο το βράδυ στις 20.00. Θα είναι και το τελευταίο πριν από την έναρξη του πρωταθλήματος.

Ανόρθωση: Καταργείται το πρόγραμμα «Άτλας» - Έκκληση για προπληρωμή 100 ευρώ των διαρκείας

Στην Αστυνομία για ποινική διερεύνηση τo πόρισμα για θέματα διαιτησίας και χειραγώγησης αγώνων ποδοσφαίρου