Βόλεϊ: Νίκη με ανατροπή ο Εθνικός Λ. – Έρχεται με ντέρμπι η 5η αγωνιστική

Δημοσιεύθηκε 9.11.2022

Νίκη με ανατροπή ο Εθνικός Λ. – Έρχεται με ντέρμπι η 5η αγωνιστική

Σε εξ αναβολής αγώνα για τη 2η αγωνιστική του πρωταθλήματος ΟΠΑΠ Β Κατηγορίας Ανδρών ο Εθνικός Λατσιών επικράτησε στο Γυμνάσιο Λατσιών του Α.Ο. Διόνυσου με 3-1 σετ.

Με τη νίκη αυτή ο Εθνικός ανέβηκε στους 08 βαθμούς και είναι στην 3η θέση ισόβαθμος με τον Λέοντα Λειβαδιών. Ο Α.Ο. Διόνυσος δέχθηκε την 3η του ήττα σε 3 αγώνες και έχει 1 βαθμό.

Η ομάδα της Πάφου προηγήθηκε αφού κέρδισε το πρώτο σετ με 22-25. Ωστόσο, ο Εθνικός αντέδρασε και κέρδισε τον αγώνα επικρατώντας στα άλλα τρία σετ με 25-16, 25-12, 25-21.

Διαιτητές του αγώνα ήταν οι: Χ. Μητροφάνους – Α. Παντελίδης και σημειώτρια η Στέφανη Καϊμακλιώτου.

Στην 5η αγωνιστική την Πέμπτη 10 Νοεμβρίου θα γίνει το ντέρμπι Εθνικός Λ. – Λέοντα Λ. στο Γυμνάσιο Λατσιών στις 20:00. O A.O. Διόνυσος υποδέχεται στο Λύκειο Έμπας στις 20:00 τον ΑΠΟΚ και στο Γήπεδο Πύλας ο Φοίνικας τη Lemesos Volleyball στις 20:00.

H αγωνιστική θα αρχίσει την Τετάρτη 09 Νοεμβρίου 2022 με τον αγώνα Ολυμπιάδα Ν. – ΑΕ Καραβά στην Αίθουσα «ΝΕΑΠΟΛΗ – ΕΠΙΣΤΡΟΦΗ» στις 20:00.

Β ΓΥΝΑΙΚΩΝ: Ντέρμπι στη Δερύνεια για τον Β Όμιλο

4 αγώνες την Τετάρτη σε Α και Β Όμιλο

Με δράση τόσο στον Α όσο και στο Β Όμιλο συνεχίζεται την Τετάρτη 09 Νοεμβρίου 2022 το πρωτάθλημα ΟΠΑΠ Β Κατηγορίας Γυναικών.

Στον Α Όμιλο η αήττητη ΑΕΚ υποδέχεται στις 19:30 στο πλαίσιο της 3ης αγωνιστικής τον Α.Ο. Διόνυσο στο «ΚΙΤΙΟΝ». Στις 20:00 είναι ορισμένο το παιχνίδι Ομόνοια – Αχιλλέας Κ. στο Γυμνάσιο Αγ. Χρυσοστόμου επίσης για την 3η αγωνιστική.

7. Αχιλλέας Κ. (2 αγ.) 00-00 00-06 -1

Για τον Β Όμιλο ξεχωρίζει ο αγώνας στο Γήπεδο Αναγέννησης μεταξύ Αναγέννησης (δίνει το δεύτερο αγώνα της) με τον πρωτοπόρο του Ομίλου ΑΠΟΚ (δίνει τον 3ο αγώνα) στις 20:00. Στο Γυμνάσιο Αγίου Αθανασίου στις 20:00 η Ε.Ν.Α.ΑΘ υποδέχεται τον Παφιακό στις 20:00.