![Συνηθίσαμε στις... πτώσεις](https://gipedo.politis.com.cy/temp/images/300x195/cache_300x195_Crop_medium_815055_2187982_24_07_21_084221.png)
![Γήπεδο logo](images/gipedo_logo.png)
![Logicom logo](images/logicom-logo.png)
Αποστολή εξετελέσθη για την εθνική μας ομάδα.
Η Κύπρος χάρη στη νίκη με 2-0 επί της Εσθονίας στο «ΑΕΚ Αρένα» (και σε συνδυασμό με το 0-0 του πρώτο αγώνα στο Ταλίν) σφράγισε την παραμονή της στην τρίτη κατηγορία του Nations League, αποφεύγοντας τον υποβιβασμό στην τέταρτη.
Έτσι, η εθνική μας, στο νέο Nations League (2022/23), θα συμμετάσχει στον δεύτερο όμιλο της τρίτης κατηγορίας, με αντιπάλους την Ελλάδα, τη Βόρεια Ιρλανδία και το Κόσοβο (αποφύγαμε τις αναμετρήσεις με Μάλτα και Σαν Μαρίνο στον τριμελή β' όμιλο της Δ' Κατηγορίας, στον οποίον θα συμμετάσχει η Εσθονία).
Οι τέσσερις πρώτες αγωνιστικές του ομίλου θα διεξαχθούν τον ερχόμενο Ιούνιο και οι υπόλοιπες δύο τον Σεπτέμβριο.
Πολιτική Δημοσίευσης Σχολίων
Οι ιδιοκτήτες της ιστοσελίδας gipedo.politis.com.cy διατηρούν το δικαίωμα να αφαιρούν σχόλια αναγνωστών, δυσφημιστικού και/ή υβριστικού περιεχομένου, ή/και σχόλια που μπορούν να εκληφθεί ότι υποκινούν το μίσος/τον ρατσισμό ή που παραβιάζουν οποιαδήποτε άλλη νομοθεσία. Οι συντάκτες των σχολίων αυτών ευθύνονται προσωπικά για την δημοσίευση τους. Αν κάποιος αναγνώστης/συντάκτης σχολίου, το οποίο αφαιρείται, θεωρεί ότι έχει στοιχεία που αποδεικνύουν το αληθές του περιεχομένου του, μπορεί να τα αποστείλει στην διεύθυνση της ιστοσελίδας για να διερευνηθούν. Προτρέπουμε τους αναγνώστες μας να κάνουν report / flag σχόλια που πιστεύουν ότι παραβιάζουν τους πιο πάνω κανόνες. Σχόλια που περιέχουν URL / links σε οποιαδήποτε σελίδα, δεν δημοσιεύονται αυτόματα.