Απόκρουση στη γραμμή, πέναλτι με VAR, αποβολή... και απόκρουση!

Δημοσιεύθηκε 31.10.2022

Μεγάλη ευκαιρία να πάρει ξανά προβάδισμα έχασε ο Άρης στο ξεκίνημα του δεύτερου ημιχρόνου του αγώνα με τη Δόξα στην Περιστερώνα, με την ομάδα της Λεμεσού να... κερδίζει αν μη τι άλλο το αριθμητικό πλεονέκτημα.

Στο 47ο λεπτό και μετά από κεφαλιά του Μπένγκτσον, ο Μέσεν έδιωξε την μπάλα στη γραμμή, όμως όπως φάνηκε κι από τα ριπλέι, χρησιμοποίησε -και- το χέρι του.

Ο διαιτητής Θεουλή δεν το αντιλήφθηκε, όμως το είδε ο VAR Χριστοφόρου, ο οποίος κάλεσε τον ρεφ στο on-field review. Μετά την εξέταση του βίντεο ο διαιτητής σφύριξε πέναλτι κι απέβαλε τον Μέσεν, αφήνοντας τη Δόξα με δέκα παίκτες.

Παρ' όλα αυτά, ο Κακόριν ο οποίος ανέλαβε την εκτέλεση δεν μπόρεσε να νικήσει τον Σισκόφκσι, με τον πορτιέρο των γηπεδούχων να αποκρούει την εκτέλεση του Ρώσου και να κρατάει το 1-1.