Επικό κάζο για Ρόμα, αποκλείστηκε από την απίθανη Κρεμονέζε στο «Ολίμπικο»!

Δημοσιεύθηκε 2.2.2023
Τεράστια πρόκριση για την Κρεμονέζε, που επιβλήθηκε 2-1 της Ρόμα εκτός έδρας και πέρασε στους «4» του Κυπέλλου Ιταλίας.

Η Ρόμα έκανε όνειρα για Κύπελλο αλλά η Κρεμονέζε την ξέρανε μέσα στο «Ολίμπικο», νικώντας τη 2-1 και παίρνοντας εκείνη το εισιτήριο για τους «4»!

Το πρώτο σοκ για τους «τζαλορόσι» ήρθε στο 26ο λεπτό, όταν ο Κουμπούλα έχασε την μπάλα στον χώρο του κέντρου και έδωσε την ευκαιρία στον Ντέσερς να βγει τετ α τετ με τον Ρούι Πατρίσιο.

Ο Πορτογάλος τον ανέτρεψε και παραχώρησε πέναλτι, το οποίο αξιοποίησε ο επιθετικός της Κρεμονέζε για το 1-0 στο 28’.

Οι γηπεδούχοι ζήτησαν πέναλτι για ανατροπή του Πελεγκρίνι στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους αλλά δεν πήραν τίποτα, με το δεύτερο ημίχρονο να ξεκινά ακόμα χειρότερα για εκείνους.

Στο 49ο λεπτό, η προσπάθεια του Τσελίκ να απομακρύνει μπαλιά που έγινε από τα δεξιά εξελίχτηκε σε φιάσκο, με την μπάλα να καταλήγει στα δίχτυα των Ρωμαίων!

Κάπου εκεί το πράγμα δυσκόλεψε απότομα για την ομάδα του Ζοσέ Μουρίνιο, που είδε τους παίκτες του να πιέζουν ασφυκτικά, να δημιουργούν μπόλικες ευκαιρίες αλλά να αδυνατούν να βρουν έστω ένα γκολ που θα τους έβαζε ξανά στο ματς.

Ο Έιμπραχαμ στο 77’ είχε δοκάρι και εντέλει ο Μπελότι μείωσε σε 2-1 στο 4ο λεπτό των καθυστερήσεων, όμως ήταν πια αργά, με την Κρεμονέζε να ανταμώνει στα ημιτελικά με τη Φιορεντίνα.

Περιμένει στη γωνία για Πιόλι η Νάπολι

Συνελήφθησαν δυο παίκτες της Premier League για υπόθεση βιασμού και σεξουαλικής επίθεσης!