Έριξε φιλική τεσσάρα με ανατροπή ο Απόλλωνας

ΓΗΠΕΔΟ Δημοσιεύθηκε 11.11.2021

Φιλική νίκη με 4-1 έπειτα από ανατροπή πήρε ο Απόλλωνας απέναντι στην Ομόνοια Αραδίππου στο Τσίρειο.

Οι κυανόλευκοι βρέθηκαν να χάνουν από το 14ο λεπτό με γκολ του Αλαμπρίτη όμως ανέτρεψαν γρήγορα το σκορ, καθώς ισοφάρισαν στο 17' με τον Στορ ενώ στο 20' ο Ψύχας με πέναλτι που κέρδισε ο Αλμπάνης έκανε το 2-1.

Στο 57' ο Απόλλωνας βρήκε τρίτο τέρμα με αυτογκόλ ενώ δύο λεπτά αργότερα ο Αλμπάνης διαμόρφωσε το τελικό σκορ.

Βασικός έπαιξε ο Τζουμ, ο οποίος αγωνίστηκε για 74 λεπτά, ενώ ο Αλεξάντερ Τσόρνιγκερ έδωσε χρόνο συμμετοχής σε 18 ποδοσφαιριστές.

Ο Απόλλωνας έπαιξε με τους: Α. Γιοβάνοβιτς (46' Ντούριν), Φιλιώτης (46' Μαυρίας), Β. Γιοβάνοβιτς, Μαλεκκίδης, Χαμάς (64' Αλεσάμι), Κολ (46' Ρόμπινσον), Τζουμ (74' Αυγουστή), Ψύχας, Αλμπάνης (70' Φώτη), Στορ, Νταμπό (64' Οικονομίδης)

To φιλμάκι του αγώνα όπως το μετέφερε ο Απόλλωνας:

4' Ανάποδο ψαλίδι από τον Στορ, η μπάλα λίγο έξω
14' Γκολ για την Ομόνοια με τον Αλαμπρίτη
17' Γκολ με τον Στορ ο οποίος πήρε το ριμπάουντ μετά από απόκρουση πάνω στη γραμμή από σουτ του Νταμπό
Ο Αλμπάνης κερδίζει πέναλτι μετά από ανατροπή του αντιπάλου αμυντικού
20' Γκολ με τον Ψύχα να εκτελεί εύστοχα από τα 11 μέτρα
22' Καλό διαγώνιο σουτ του Νταμπό, η μπάλα λίγο άουτ
33' Σπουδαία απόκρουση από τον Μυτίδη σε σουτ του Νταμπό
39' Εξαιρετική απόκρουση του Γιοβάνοβιτς σε σουτ του Ριμπέιρο
57' Γκολ για την ομάδα μας με αυτογκόλ
59' Γκολ με ωραίο δυνατό σουτ του Αλμπάνη εντός περιοχής
67' Απόκρουση του Μυτίδη σε πλασέ του Οικονομίδη
78' Πλασέ του Αλεσάμι, απέκρουσε σταθερά ο Μυτίδης