Όταν ο προπονητής θυμώνει για τον ίδιο λόγο, δεύτερο σερί παιχνίδι…

Δημοσιεύθηκε 4.9.2022

Χωρίς νίκη συνεχίζει η ΑΕΚ στο πρωτάθλημα, αφού μετά την ισοπαλία με τη Δόξα στην πρεμιέρα (1-1), ήρθε η ήττα από την Ομόνοια για τη δεύτερη αγωνιστική (3-2).

Η ομάδα της Λάρνακας μπορούσε, τουλάχιστον, να φύγει χωρίς να χάσει από το ΓΣΠ, όμως πλήρωσε δικά της λάθη που της στοίχισαν στον αγώνα.

Πρώτα από όλα, για δεύτερο σερί αγώνα, μπαίνει κάκιστα στη «μάχη», κάτι που ανάφερε και στις δηλώσεις του ο προπονητής της ομάδας, Χοσέ Λουίς Όλτρα… που θύμωσε και στις δύο περιπτώσεις.

«Σε όλους τους τομείς και είμαι θυμωμένος με την ομάδα και τον εαυτό μου γι’ αυτό το ημίχρονο» είπε χθες για την εικόνα των κιτρινοπρασίνων στο πρώτο μέρος.

« Μετά το πρώτο ημίχρονο είμαι αρκετά θυμωμένος γιατί μίλησα με τους παίκτες πριν το παιχνίδι για το ματς και τον αντίπαλο, ήθελα ψηλή πίεση, ψηλό ρυθμό με την μπάλα, γρήγορες αντιδράσεις και για εμένα τίποτα δεν έγινε, καμία πίεση, κανένα κόρνερ, η άλλη ομάδα άνετη με την μπάλα. Είναι δικό μου λάθος, σίγουρα» είχε πει μετά τον αγώνα με τη Δόξα στις σημειώσεις του για το πρώτο ημίχρονο.

Άρα είναι κάτι που χρίζει βελτίωσης για την ομάδα της Λάρνακας, που όμως μπόρεσε να φτάσει στην ισοφάριση στο δεύτερο ημίχρονο όταν ανέβασε στροφές, όμως η αδράνεια των παικτών να μαρκάρουν τον Παπουλή έξω από την περιοχή έφερε το τρίτο γκολ για τους γηπεδούχους και η ΑΕΚ έφυγε χωρίς να προσθέσει στη συγκομιδή της από το στάδιο της πρωτεύουσας.