ΒΙΝΤΕΟ: Η επιβλητική νίκη της Ένωσης απέναντι στον Ακρίτα

Δημοσιεύθηκε 26.2.2023

Η ΕΝΠ νίκησε με 5-0 τον Ακρίτα με στο «Τάσος Μάρκου» σε αγώνα που έγινε για την 25η αγωνιστική του πρωταθλήματος.

Η ομάδα του Παραλιμνίου ήταν καλύτερη στον αγώνα και κατάφερε να σκοράρει πέντε γκολ στο δεύτερο ημίχρονο. Ο Βουτσένοβιτς στο 50ο λεπτό σκόραρε με κεφαλιά και τρία λεπτά αργότερα ο Μέιρα με μακρινό σουτ διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του. Στο 70’ ο Ρουσιάς έδωσε διαστάσεις θριάμβου στη νίκη των βυσσινί στέλνοντας την μπάλα με πλασέ, προ κενής εστίας στα δίχτυα. Στα τελευταία λεπτά του αγώνα Φερνάντες (89’) και Ντζαβέ (90+5) διαμόρφωσαν το τελικό 5-0.