ΒΙΝΤΕΟ: Μοιρασιά στη ματσάρα του «Έμιρεϊτς»!

Δημοσιεύθηκε 8:32 μμ
Ένα συγκλονιστικό παιχνίδι. Ένα πραγματικό ντέρμπι, ανάμεσα σε δύο ομάδες που διεκδικούν και αναμένεται να διεκδικήσουν το πρωτάθλημα μέχρι το τέλος.

Η Άρσεναλ υποδέχθηκε τη Λίβερπουλ στην 9η αγωνιστική της Premier League, πάλεψε τρομερά, αλλά η αλήθεια είναι πως όσο καλό ρόστερ και να έχει μία ομάδα, μερικά εμπόδια είναι ανυπέρβλητα. Ο λόγος για τον τεράστιο αριθμό τραυματισμών που αντιμετωπίζουν οι «κανονιέρηδες», με τους Γκάμπριελ και Σαλιμπά να μην ολοκληρώνουν καν το παιχνίδι!

Εκμεταλλεύτηκε την κατάσταση αυτή η ομάδα του Άρνε Σλοτ στο δεύτερο ημίχρονο, ήταν ανώτερη, ισοφάρισε και έφυγε με βαθμό από το «Έμιρεϊτς», μετά το τελικό 2-2!

Το σκορ άνοιξε στο 9’ ο Σάκα, ύστερα από φοβερή πάσα του Μπεν Γουάιτ και υπέροχη, δική του προσποίηση.

Προειδοποίησε ο Σαλάχ στο 14ο λεπτό, με σουτ που πέρασε ελάχιστα εκτός εστίας και εν τέλει, ισοφάρισε ο Φαν Ντάικ, τέσσερα λεπτά αργότερα από κοντά.

Από εκείνο το σημείο και μέχρι το φινάλε του πρώτου ημιχρόνου, η Άρσεναλ κυριάρχησε και δικαίως προηγήθηκε εκ νέου. Είχε τις ευκαιρίες, είχε τις προϋποθέσεις και ανταμείφθηκε στο 45ο λεπτό, όταν ο Μικέλ Μερίνο έκανε από κοντά το 2-1.

Όσο περνούσε όμως η ώρα, η Άρσεναλ κουραζόταν όλο ένα και περισσότερο, με την ισοφάριση να έρχεται στο 80ο λεπτό, ύστερα από τρομερή πάσα του Αλεξάντερ Άρνολντ και τελείωμα του Μοχάμεντ Σαλάχ.

«Ματσάρα» από εκεί και πέρα, αμφότεροι θα μπορούσαν να έχουν κερδίσει, ακυρώθηκε ένα γκολ της Άρσεναλ για φάουλ του Κίβιορ, το οποίο προκάλεσε τρομερές διαμαρτυρίες στο 90ο λεπτό!