Χαμόγελα στην Ανόρθωση έστω και στην... αγγαρεία

Δημοσιεύθηκε 30.4.2023

Μία... πεντάρα είναι πάντα πεντάρα. Αυτό κρατούν στην Ανόρθωση που με το διπλό στην Περιστερώνα απέναντι στη Δόξα (0-5), ανέβηκε στην κορυφή του β΄ γκρουπ. Ένας στόχος που μπορεί να μην δίνει κάτι, είναι όμως ένα κίνητρο σε αυτή την αγγαρεία. Η επιστροφή στις νίκες μετά από τρεις αγώνες επιτεύχθηκε με καλή παρουσία, απέναντι σε μία ομάδα που είχε τους λόγους της για να κερδίσει και είχε περισσότερη... δίψα.

Το σκορ, αφού στο ημίχρονο η «Κυρία» ήταν μπροστά στο σκορ με 5-0, έδωσε την ευκαιρία στον Βέσκο Μιχαΐλοβιτς να δώσει περισσότερο χρόνο συμμετοχής σε νεαρούν. Ο Τζούλιο μπήκε στο 62΄, ο Αργυρού πέρασε στον αγώνα στο 73΄ ενώ τέσσερα λεπτά μετά, πάτησε γήπεδο ο Κωνσταντίνου. Και άρα ήταν διπλά τα χαμόγελα αφού ο κόσμος είχε την ευκαιρία να δει για περισσότερη διάρκεια, κάποια βλαστάρια της ομάδας.

Οι υποχρεώσεις είναι συνεχόμενες και η επόμενη... αγγαρεία είναι εντός έδρας απέναντι στον Ολυμπιακό την Πέμπτη (04/05). Και είναι ακόμη μία ευκαιρία για την τεχνική ηγεσία να «παρουσιάσει» νεαρούς στο κοινό.