Απίθανο ντεμπούτο για Σουάρες, εξάρα η Ατλέτικο! - ΒΙΝΤΕΟ

ΓΗΠΕΔΟ Δημοσιεύθηκε 27.9.2020
epa08701990 Atletico Madrid's striker Luis Suarez (C) celebrates with teammates after scoring the 6-1 goal during the Spanish Laliga soccer match between Atletico Madrid and Granada held at Wanda Metropolitano Stadium, in Madrid, central Spain, 27 September 2020. EPA/RODRIGO JIMENEZ

Με τον Λουίς Σουάρες να κάνει ντεμπούτο με δύο γκολ και ασίστ σε 24 λεπτά, η Ατλέτικο Μαδρίτης επιβλήθηκε 6-1 της Γρανάδα στο πρώτο της παιχνίδι για τη νέα σεζόν στη La Liga.

Με το νέο αστέρι της να μπαίνει ως αλλαγή και να… λάμπει σε μόλις 24 λεπτά, η Ατλέτικο Μαδρίτης επιβλήθηκε 6-1 της Γρανάδα για την 3η αγωνιστική της La Liga στο Metropolitano, στην πρεμιέρα της στο φετινό πρωτάθλημα, αφού ήταν από τις ομάδες που τελείωσαν αργά την προηγούμενη σεζόν στην Ευρώπη.

Ντεμπούτο για τον Λουίς Σουάρες , που μπήκε στο παιχνίδι στο 70ο λεπτό και στην πρώτη του επαφή με την μπάλα, έδωσε ασίστ για το 4-1 του Μάρκος Γιορέντε, είχε δύο ευκαιρίες για γκολ, ενώ κέρδισε και πέναλτι που ακύρωσε το VAR, για να σκοράρει και ο ίδιος τελικά εις διπλούν στο 85’ και στο 94’.

Ντιέγκο Κοστα, Ζοάο Φέλιξ και Άνχελ Κορέα τα άλλα τέρματα των «ροχιμπλάνκος». Έχασε πέναλτι ο Σαούλ. Μείωσε ο Μολίνα για τους φιλοξενούμενους.

Οι ενδεκάδες:

Ατλέτικο Μαδρίτης (Σιμεόνε): Όμπλακ, Τρίπιερ, Σάβιτς, Φελίπε, Λόντι, Κορέα, Κόκε, Σαούλ, Καράσκο, Ντιέγκο Κόστα, Ζοάο Φέλιξ

Γρανάδα (Μαρτίνεθ): Ρουί Σίλβα, Ντουάρτε, Φουλκιέ, Βαγιέχο, Βίκτορ Ντίαζ, Ερέρα, Αζίζ, Πουέρτας, Λουίς Μίλα, Κένεντι, Μολίνα