Κέρδιζε την Ουντινέζε για 86 λεπτά αλλά τελικά έχασε η Πάφος

ΓΗΠΕΔΟ Δημοσιεύθηκε 25.7.2022

Σε ένα δυνατό φιλικό με αντίπαλο την Ουντινέζε η ομάδα του Χένινγκ Μπεργκ κρατούσε τη νίκη στα χέρια της μέχρι το 86ο λεπτό όμως η ιταλική ομάδα κατάφερε να φέρει τούμπα το παιχνίδι με δύο γκολ σε δυο λεπτά (1-2).

Ο Νορβηγός είχε την ευκαιρία να βγάλει χρήσιμα συμπεράσματα από την αγωνιστική ετοιμότητα της ομάδας του, απέναντι σε μία πολύ καλή ομάδα.

Η Πάφος είχε καλή παρουσία στο παιχνίδι ενώ δημιούργησε αξιόλογες ευκαιρίες και για άλλα γκολ αλλά εν τέλει ήρθε η ήττα. Έγιναν πολλές αλλαγές και από τους δύο προπονητές, έτσι το παιχνίδι ήταν καθαρά προπονητικού χαρακτήρα.

Το γκολ για την Πάφο σκόραρε ο Ζάιρο μετά από σέντρα του Ζουνίνιο, με τον αρχηγό της Πάφου να στέλνει από κοντά την μπάλα στα δίχτυα.

Επόμενη αντίπαλος της Πάφου άλλη μία ομάδα από την Serie A η Έμπολι στις 28 Ιουλίου, ενώ η ομάδα της Ουντινέζε θα τα πει φιλικά με την Τσέλσι στις 29 του ίδιου μήνα.