Έχει μέταλλο... πρωταθλητή o Άρης

Δημοσιεύθηκε 6.11.2023

Είχε μέτριο πρώτο ημίχρονο. Στο δεύτερο, εκεί που ανέβασε στροφές, έμεινε πίσω στο σκορ (54'). Κατάφερε παρ' όλα αυτά να πάρει το τρίποντο. Ο Άρης έδειξε να έχει μέταλλο πρωταθλητή στον αγώνα με τη Νέα Σαλαμίνα και πήρε με δραματικό τρόπο την τέταρτη διαδοχική νίκη του, η οποία τον κράτησε στην κορυφή.

Ήταν σπουδαίο το τρίποντο για την ομάδα της Λεμεσού, ειδικά με τον τρόπο που ήρθε. Ο Γκομίς λύτρωσε την ομάδα του σκοράροντας και τα δύο γκολ, τόσο της ισοφάρισης στο 68ο λεπτό όσο και το νικητήριο στο 90ό, φτάνοντας από αρχές Νοεμβρίου σε διψήφιο αριθμό τερμάτων στη σεζόν (10)!

Το γκολ της... λύτρωσης θα μπορούσε πάντως να έρθει νωρίτερα καθώς μετά το 1-1 ο Άρης «πυροβολούσε» και έχασε πολλές και μεγάλες ευκαιρίες για να πάρει νωρίτερα το προβάδισμα. Οι πρωταθλητές γυρίζουν σελίδα και από σήμερα αρχίζουν προετοιμασία για το παιχνίδι της Πέμπτης (9/11) με την Μπέτις.