Ήττα σοκ για την Καρμιώτισσα από την Αγία Νάπα με 2-3

Δημοσιεύθηκε 6:10 μμ Ενημερώθηκε 6:15 μμ
Πρόωρος αποκλεισμός για την Καρμιώτισσα η οποία αποχαιρέτα τη διοργάνωση του Κυπέλλου με την Αγία Νάπα να της δίνει ένα γέρο χαστούκι στο ντεμπούτο του Τσούκα.

Η Αγία Νάπα πήρε το εισιτήριο για την επόμενη φάση του Κυπέλλου Κύπρου με ανατροπή στο «Αμμόχωστος» και πέταξε εκτός διοργάνωσης την Λεμεσιανή ομάδα.

Η Καρμιώτισσα μπήκε δυνατά στο παιχνίδι και προηγήθηκε με πέναλτι του Μπάκιτς στο έκτο λεπτό. Στη συνέχεια ο Σιαθάς ισοφάρισε για τους φιλοξενούμενους στο 31ο λεπτό και οκτώ λεπτά αργότερα η Καρμιώτισσα έκανε το 2-1 ξανά με τον Μπάκιτς το οποίο έμεινε μέχρι το ημίχρονο.

Στο δεύτερο μέρος οι Αγιαναπίτες έκαναν την ολική ανατροπή με τέρματα των Μπάρντι και Ασπρή στο 57' και 78' αντίστοιχα και έγιναν η πρώτη ομάδα της Β' κατηγορίας η οποία συνεχίζει στο κύπελλο.

Κύπελλο Coca-Cola: Οι σημερινοί αγώνες, ο απολογισμός και η συνέχεια