![Την έκανε γι’ αλλού ο Τζιωνής – Η νέα πρόκληση στην καριέρα του](https://gipedo.politis.com.cy/temp/images/300x195/cache_300x195_Crop_medium_817516_3626568_24_07_26_180255.png)
![Γήπεδο logo](images/gipedo_logo.png)
![Logicom logo](images/logicom-logo.png)
Για το θέμα Μάριου Ηλία κλήθηκε να μιλήσει μεταξύ άλλων ο αναπληρωτής πρόεδρος της Ομόνοιας Δημήτρης Γρηγόρη μετά την παρουσίαση της χορηγικής συνεργασίας των πρασίνων με τη Novibet.
Ο Γρηγόρη ρωτήθηκε συγκεκριμένα για το εάν υπήρχαν εναλλακτικές επιλογές ή εάν ο Κύπριος επιθετικός ήταν η μοναδική επιλογή... παγκοσμίως για τη θέση του φορ.
Η απάντηση που έδωσε: «Το θέμα Μάριος Ηλία για την Ομόνοια δεν ήταν γιατί χρειαζόμασταν επιθετικό, υπάρχουν οι λύσεις από τους παίχτες που έχουμε τώρα. Το θέμα Μάριος Ηλία τον θέλαμε επειδή είναι Κύπριος από τώρα για το μέλλον. Δεν καταφέραμε να τον πάρουμε, δεν είναι το τέλος του κόσμου».
Προηγουμένως, για τον προγραμματισμό γενικότερα, ο Γρηγόρη είχε πει: «Δεν είμαι το αρμόδιο άτομο, υπάρχει η ομάδα προγραμματισμού, πιστεύουμε σε αυτή την ομάδα, ακολουθούμε μια φιλοσοφία και θα επιμείνουμε σε αυτήν. Πιστεύω ότι το ρόστερ μας είναι ικανοποιητικό, γεμάτο και τα αποτελέσματα θα τα δούμε στο γήπεδο. Κάθε βδομάδα βλέπουμε την ομάδα να είναι πιο ανταγωνιστική, πιο καλή, να παίζει σαν ομάδα, τα αποτελέσματα που θα ακολουθήσουν θα μας πουν πού στεκόμαστε και τι πρέπει να κάνουμε στην επόμενη μεταγραφή περίοδο».
Πολιτική Δημοσίευσης Σχολίων
Οι ιδιοκτήτες της ιστοσελίδας gipedo.politis.com.cy διατηρούν το δικαίωμα να αφαιρούν σχόλια αναγνωστών, δυσφημιστικού και/ή υβριστικού περιεχομένου, ή/και σχόλια που μπορούν να εκληφθεί ότι υποκινούν το μίσος/τον ρατσισμό ή που παραβιάζουν οποιαδήποτε άλλη νομοθεσία. Οι συντάκτες των σχολίων αυτών ευθύνονται προσωπικά για την δημοσίευση τους. Αν κάποιος αναγνώστης/συντάκτης σχολίου, το οποίο αφαιρείται, θεωρεί ότι έχει στοιχεία που αποδεικνύουν το αληθές του περιεχομένου του, μπορεί να τα αποστείλει στην διεύθυνση της ιστοσελίδας για να διερευνηθούν. Προτρέπουμε τους αναγνώστες μας να κάνουν report / flag σχόλια που πιστεύουν ότι παραβιάζουν τους πιο πάνω κανόνες. Σχόλια που περιέχουν URL / links σε οποιαδήποτε σελίδα, δεν δημοσιεύονται αυτόματα.