Μαινόμενος ταύρος στην παράταση ο Απόλλωνας – Μεγάλο διαιτητικό λάθος και μείωση

Amir Δημοσιεύθηκε 26.2.2020
Ο Απόλλωνας χρειάστηκε να φτάσει στην παράταση για να πατήσει γκάζι - Το διαιτητικό λάθος και η λύτρωση

Ο Απόλλωνας πέταξε στον κάλαθο των σκουπιδιών το 2-0 του πρώτου αγώνα στο Τσίρειο απέναντι στον Εθνικό, καθώς ηττήθηκε με το ίδιο σκορ από τον Εθνικό στο Δασάκι και το παιχνίδι οδηγήθηκε στην ημίωρη παράταση.

Με την έναρξη της η ομάδα της Λεμεσού πάτησε γκάζι, μπαίνοντας δυναμικά σε αυτή τη φάση του παιχνιδιού.

Ευτύχησε να σκοράρει με τον Παπουλή, ο οποίος συνδυάστηκε ωραία με τον Μπένσοπ και έστειλε την μπάλα στα δίχτυα για να μειώσει σε 2-1 που του έδινε βάσεις πρόκρισης.

Ο α’ βοηθός Χαράλαμπος Γεωργίου, όμως, ύψωσε το σημαιάκι για οφσάιντ, άποψη που ενστερνίστηκε και ο διαιτητής Τιμόθεος Χριστοφή και έτσι το γκολ του Απόλλωνα ακυρώθηκε.

Πάντως, οι γαλάζιοι λίγο αργότερα, στο 95’, με τον Ματέι έκαναν το 2-1 και πήραν εκ νέου προβάδισμα πρόκρισης.