![Τέλος από την ΑΕΚ ο Καπτούμ, συνεχίζει στην Ελλάδα](https://gipedo.politis.com.cy/temp/images/300x195/cache_300x195_Crop_medium_817543_911867_24_07_26_185505.png)
![Γήπεδο logo](images/gipedo_logo.png)
![Logicom logo](images/logicom-logo.png)
Ο Γκουστάβο Λέδες έστειλε το δικό του μήνυμα ενόψει του ντέρμπι με τον ΑΠΟΕΛ στο ΓΣΠ.
«Μία μεγάλη εκτός έδρας πρόκληση για μας», έγραψε στο τουίτερ (Χ) ο χαφ της ομάδας της Λάρνακας.
Πράγματι, αυτή είναι η σωστή λέξη για το ντέρμπι στην Λευκωσία. Η ομάδα της ΑΕΚ βρίσκεται σε εξαιρετική κατάσταση με τα αποτελέσματα των τελευταίων βδομάδων να την ανεβάζουν στην βαθμολογία. Αν καταφέρει να κερδίσει απόψε, τότε ναι, μπαίνει για τα καλά στην μάχη του πρωταθλήματος.
Στο στρατόπεδο της ομάδας του Ραν Μπεν Σιμόν επικρατεί πίστη πως μπορούν οι ποδοσφαιριστές πιάνοντας το μάξιμουμ της απόδοσης τους, να γκρεμίσουν το κάστρο του ΑΠΟΕΛ, το ΓΣΠ.
Big challenge today away. All out, team @AEKLARNACA 💪🏽🔰#MatchDay pic.twitter.com/0T0aRXVrkf
— Gus Ledes (@GusLedes) February 5, 2024
Πολιτική Δημοσίευσης Σχολίων
Οι ιδιοκτήτες της ιστοσελίδας gipedo.politis.com.cy διατηρούν το δικαίωμα να αφαιρούν σχόλια αναγνωστών, δυσφημιστικού και/ή υβριστικού περιεχομένου, ή/και σχόλια που μπορούν να εκληφθεί ότι υποκινούν το μίσος/τον ρατσισμό ή που παραβιάζουν οποιαδήποτε άλλη νομοθεσία. Οι συντάκτες των σχολίων αυτών ευθύνονται προσωπικά για την δημοσίευση τους. Αν κάποιος αναγνώστης/συντάκτης σχολίου, το οποίο αφαιρείται, θεωρεί ότι έχει στοιχεία που αποδεικνύουν το αληθές του περιεχομένου του, μπορεί να τα αποστείλει στην διεύθυνση της ιστοσελίδας για να διερευνηθούν. Προτρέπουμε τους αναγνώστες μας να κάνουν report / flag σχόλια που πιστεύουν ότι παραβιάζουν τους πιο πάνω κανόνες. Σχόλια που περιέχουν URL / links σε οποιαδήποτε σελίδα, δεν δημοσιεύονται αυτόματα.