Τα 9 από τα 11 κρίθηκαν στο πρώτο

ΣΤΕΛΙΟΣ ΣΤΕΛΙΟΥ Δημοσιεύθηκε 17.11.2023

Στους έντεκα αγώνες που έδωσε ο Απόλλωνας μάζεψε 18 βαθμούς, απολογισμό τον οποίο θα είχε και εάν τα παιχνίδια έληγαν στο πρώτο ημίχρονο. Η έκβαση των εννέα ματς των γαλάζιων κρίθηκε στο πρώτο μέρος και δεν υπήρξε καμία αλλαγή στο δεύτερο ημίχρονο. Στα μοναδικά παιχνίδια που υπήρξε διαφοροποίηση των δεδομένων ήταν απέναντι σε Νέα Σαλαμίνα και ΑΕΛ. Κόντρα στους ερυθρόλευκους η ομάδα της Λεμεσού προηγήθηκε στην εκπνοή του πρώτου ημιχρόνου και στο δεύτερο δέχθηκε την ισοφάριση, ενώ στο ντέρμπι με τη συμπολίτισσα οι δύο ομάδες πήγαν στα αποδυτήρια με το σκορ να είναι στο 0-0, με τον Απόλλωνα στο δεύτερο 45λεπτο να πετυχαίνει δύο τέρματα και να παίρνει το τρίποντο. Από εκεί και πέρα, στις νίκες κόντρα σε Καρμιώτισσα, Άρη, Δόξα και ΑΕΖ οι βάσεις μπήαν από το πρώτο σκέλος των αγώνων, ενώ στο ίδιο χρονικό σημείο είχαν καθοριστεί και οι ισοπαλίες με Οθέλλο και ΑΠΟΕΛ. Στις τρεις ήττες που δέχθηκε, το συγκρότημα του Βλάνταν Μιλόγεβιτς βρέθηκε πίσω στο σκορ από το πρώτο ημίχρονο και δεν μπόρεσε να διαφοροποιήσει τα δεδομένα.