Με Μίλαν ο Ολυμπιακός στον τελικό του Youth League - Πότε θα γίνει το ματς

Δημοσιεύθηκε 19.4.2024

Η Μίλαν επικράτησε στον άλλον ημιτελικό του Youth League με 4-3 της Πόρτο στα πέναλτι και θα είναι η αντίπαλος των Πειραιωτών στον μεγάλο τελικό.

Ο Ολυμπιακός είχε προκριθεί από πιο νωρίς φυσικά και περίμενε τον αντίπαλό του από το Πόρτο - Μίλαν. Τελικώς οι Ιταλοί ήταν εκείνοι που επικράτησαν των Πορτογάλων με σκορ 4-3 στα πέναλτι (2-2 η κανονική διάρκεια) και το απόγευμα της Δευτέρας (19.00) θα αντιμετωπίσουν τους Πειραιώτες για το σπουδαίο τρόπαιο σε επίπεδο Νέων. Τον τίτλο του Youth League ή αλλιώς του Champions League των Νέων.

Το παιχνίδι των Ιταλών με την Πόρτο ήταν αρκετά εντυπωσιακό και ενδιαφέρον και με φάσεις εκατέρωθεν. Μάλιστα στα τελευταία του λεπτά είχαν μεγάλες χαμένες στιγμές και οι δύο αντίπαλοι. Η Μίλαν στο 93' μπόρεσε να κάνει το 2-2 και ενώ έμενε ένα λεπτό για το τέλος του ματς και μετά να πάρει την πρόκριση στα πέναλτι.

gazzetta.gr

Ολοταχώς για τελικό ο Oλυμπιακός, απίστευτη απόδραση και τεσσάρα επί της Άστον Βίλα!