Φιλική ήττα στο πρώτο... ξεμούδιασμα

Δημοσιεύθηκε 29.6.2024

Πρώτο φιλικό προετοιμασίας στην Ολλανδία για την ΑΕΚ η οποία ηττήθηκε από την FC Den Bosch 2-1.

Το παιχνίδι έγινε στο Swolgen. To επόμενο φιλικό προετοιμασίας θα διεξαχθεί την Τετάρτη στις 18:00 τοπική ώρα (19:00 ώρα Κύπρου) με αντίπαλο τον ΠΑΟΚ.

4889231401707089 image

Η ενημέρωση της ομάδας της Λάρνακας για την εξέλιξη του φιλικού:

10' Σουτ του Faraj από πλάγια θέση, στην αγκαλιά του αντιπάλου τερματοφύλακα.

14' Ωραία επέμβαση από τον Τούμπα μετά από κοντινή προβολή.

16' Μπαλιά του Faraj, δεν πρόλαβε να κάνει την προβολή ο Sol.

19' Μπαλιά του Faraj, κεφάλια του Βασιλείου, πάνω στον τερματοφύλακα.

32' Διαγώνιο σουτ, ο Τούμπας κάνει την απόκρουση, με την μπάλα να βρίσκει και στο δοκάρι και να καταλήγει κόρνερ.

40' Mπαλιά του προωθημένου Ekpolo, προβολή του Sol, η μπάλα λίγο πάνω από τα δοκάρια.

41' Γκολ για τους Ολλανδούς, μετά από γρήγορη επιθετική προσπάθεια και σουτ του Βurg μέσα από την μεγάλη περιοχή.

45' ΓΚΟΛ! Απαντά άμεσα η ομάδα μας, με τον Sanchez να κάνει την μπαλιά, τον Sol να στρώνει την μπάλα και τον Ναούμ να σκοράρει με σουτ από το ύψος της μεγάλης περιοχής.

45' Τέλος πρώτου ημιχρόνου.

46' Έναρξη δευτέρου ημιχρόνου.

52' Εκτέλεση φάουλ του Diemers, η μπάλα πέρασε από όλους και πέρασε λίγο έξω.

59' Γκολ για τους Ολλανδούς, μετά από παράλληλο γύρισμα και σουτ από το ύψος του πέναλτι.

86' Mπαλιά του Δημητρίου, η μπάλα πέρασε λίγο πάνω από το κεφάλι του Santos.

89' Σουτ του Milicevic έξω από την μεγάλη περιοχή, η μπάλα πάνω από τα δοκάρια.

90' Τέλος της αναμέτρησης.

ΑΕΚ (Juan Ferrando): Toύμπας (46' Alomerovic), Gustavo (46' Kαψής), Sol (46' Diemers), Faraj (46' Πετούσης), Ekpolo (46' Milicevic), Roberge (46' Henriques), Sanchez (46' Δημητρίου), Nαούμ (46' Kaptoum), Ανδρέου (46' Angel), Βασιλείου (46' Santos), Gyurcso (46' Gama).