Έπαιξε 90λεπτο ο Πεδρίνιο στο διπλό-τίτλου της Πόρτο

Δεν τα κατάφερε η ομάδα του Πεδρίνιο, ο οποίος βρίσκεται στο στόχαστρο της Ανόρθωσης, να κάνει την έκπληξη.

Η Πάσος Φερέιρα, με τον 27χρονο Πορτογάλο μεσοεπιθετικό να είναι βασικός για άλλη μια φορά και να παίζει και στα 90 λεπτά, έχασε με 1-0 από την Πόρτο, η οποία εκμεταλλεύτηκε τη δεύτερη σερί ήττα ήττα της Μπενφίκα (2-0 από Μαρίτιμο) και διεύρυνε τη διαφορά της από τη δεύτερη θέση στο +6, κάνοντας το πιο αποφασιστικό βήμα για την κατάκτηση του τίτλου.

Το μοναδικό γκολ το σκόραρε ο Μπεμπά στο 7ο λεπτό ενώ η Πάφος Φερέιρα παρέμεινε στη 13η θέση, με 31 βαθμούς σε 29 αγώνες.

Όσο για τον Πεδρίνιο, που είναι αρχηγός της Πάσος Φερέιρα και αναντικατάστατο στέλεχός της, αυτή ήταν η 28η συμμετοχή του, έχοντας χάσει μόνο ένα παιχνίδι στις 29 αγωνιστικές κι αυτό λόγω τιμωρίας.