ΒΙΝΤΕΟ: Η φάση της χρονιάς στη La Liga – Επιθετικός απέκρουσε σουτ τερματοφύλακα στο 100′

Απίθανη φάση στο φινάλε του χθεσινού αγώνα της Σεβίλλης με την Έιμπαρ για τη La Liga.

Οι γηπεδούχοι πήραν τη νίκη με 1-0 έχοντας πρωταγωνιστή τον Οκάμπος που στο 100ό λεπτό, ως τερματοφύλακας, έσωσε την ομάδα του αποκρούοντας κοντινό σουτ του… αντίπαλου πορτιέρο!

Ο τερματοφύλακας της Σεβίλλης Τόμας Βάντσλικ αποχώρησε τραυματίας στο 95ο λεπτό και με τις αλλαγές των Ανδαλουσιάνων να έχουν ολοκληρωθεί, ο Λούκας Οκάμπος πήγε κάτω από τα δοκάρια.

Στο φινάλε οι φιλοξενούμενοι έψαχναν το γκολ της ισοφάρισης και ο γκολκίπερ Μάρκο Ντμίτροβιτς που προωθήθηκε λίγο έλειψε να σκοράρει, όμως δεν κατάφερε να νικήσει τον… μεσοεπιθετικό της Σεβίλλης!