Β’ Κατηγορία: Μόνη στην κορυφή η Ομόνοια Ψευδά, ξανά χωρίς νίκη ο Άρης (αποτελέσματα/βαθμολογία)

Με την Ομόνοια Ψευδά να κάνει σπουδαίο διπλό επί της ΑΕΖ (0-1), να φτάνει στο 3/3 και να είναι μόνη στην κορυφή της βαθμολογίας, ολοκληρώθηκε το «κυρίως πιάτο» της 3ης αγωνιστικής της Β’ Κατηγορίας.

Χωρίς νίκη στο πρωτάθλημα παρέμεινε ο Άρης που με το 0-0 κόντρα στην ΕΝΥ έφερε την τρίτη του ισοπαλία σε ισάριθμα παιχνίδια, πρώτη νίκη για το ΘΟΪ που επικράτησε 2-0 της Αγίας Νάπας που έμεινε χωρίς τρίποντο, ενώ ισόπαλοι (1-1) αναδείχθηκαν Ονήσιλος και Οθέλλος.

Πρώτη νίκη για την Ξυλοτύμπου που υποχρεώσε την Αναγέννηση στην πρώτη της ήττα (1-2), στο ισόπαλο 2-2 έμειναν Διγενής Μόρφου και Κούρης που παραμένουν χωρίς νίκη, πρώτο τρίποντο για Αχυρώνα (0-1) στην έδρα του Ακρίτα Χλώρακας.

Υπενθυμίζουμε πως η αγωνιστική ξεκίνησε χθες (25/9) με την εκτός έδρας νίκη της Αλκής επί της ΠΑΕΕΚ (0-3) ενώ ολοκληρώνεται αύριο (27/9, 16:30) με τον αγώνα ανάμεσα σε ΑΣΙΛ και Ομόνοια Αραδίππου.

Η 3η αγωνιστική της Β’ Κατηγορίας:

Παρασκευή 25/9

ΠΑΕΕΚ Κερύνειας -Αλκή Ορόκλινη 0-3

Σάββατο 26/9

ΑΕΖ Ζακακίου – Ομόνοια Ψευδά 0-1
(86′ Κουρτίδης)

Ονήσιλος Σωτήρας – Οθέλλος Αθηαίνου 1-1
(35′ Καθάριος / 64′ Μιχαήλ)

Αναγέννηση Δερύνειας – Π.Ο. Ξυλοτύμπου 1-2
(44′ Χριστοδούλου / 9΄ [πεν.] 48′ Ρουμπενίλσον)

ΕΝΥ Διγενής Ύψωνα – Άρης Λεμεσού 0-0

Διγενής Ακρίτας Μόρφου – Κούρης Ερήμης 2-2
(38′ [αυτ.] Πιερή, 59′ Παναγιώτου / 12′ Ιωάννου, 89’΄ Κωνσταντίνου)

Αγία Νάπα – ΘΟΪ Λακατάμιας 0-2

Ακρίτας Χλώρακας – Αχυρώνας Λιοπετρίου 0-1
(65′ Δανιήλ)

Κυριακή 27/9

16:30 ΑΣΙΛ Λύσης – Ομόνοια Αραδίππου

Η βαθμολογία της Β’ Κατηγορίας

  1. Ομόνοια Ψευδά 9 (7-2)
  2. Αλκή 7 (4-0)
  3. ΠΑΕΕΚ Κερύνειας 6 (4-3)
  4. Οθέλλος Αθηαίνου 5 (5-2)
  5. Ονήσιλος Σωτήρας 5 (4-2)
  6. ΑΕΖ Ζακακίου 4 (5-3)
  7. Αναγέννηση Δερύνειας 4 (6-4)
  8. ΘΟΪ Λακατάμιας 4 (3-2)
  9. Αχυρώνας Λιοπετρίου 4 (2-4)
  10. Άρης Λεμεσού 3 (3-3)
  11. Ομόνοια Αραδίππου 3 (3-5) -1 αγώνα
  12. Ακρίτας Χλώρακας 3 (2-4)
  13. Π.Ο. Ξυλοτύμπου 3 (2-5)
  14. Κούρης Ερήμης 2 (5-6)
  15. Διγενής Ακρίτας Μόρφου 2 (3-4)
  16. Αγία Νάπα 2 (2-4)
  17. ΑΣΙΛ Λύσης 1 (1-2) -1 αγώνα
  18. ΕΝΥ Διγενής Ύψωνα 1 (0-6)