Το πρόγραμμα Παναθηναϊκού και Ολυμπιακού στην Ευρωλίγκα

Αντίστροφα άρχισε να μετράει η Ευρωλίγκα για το τζάμπολ της νέας σεζόν, με την δημοσιοποίηση του πλήρους προγράμματος των 34ων αγωνιστικών της κανονικής περιόδου.

Ο Παναθηναϊκός, θα κάνει πρεμιέρα στις 30 Σεπτεμβρίου στην Γαλλία, για να αντιμετωπίσει την νεοφώτιστη στην διοργάνωση και κάτοχο του Eurocup Μονακό, ενώ μία μέρα αργότερα, ο Ολυμπιακός θα υποδεχθεί στο ΣΕΦ την Μπασκόνια.

Σε ότι αφορά τα δύο «αιώνια» ντέρμπι, θα γίνουν στο ΟΑΚΑ την 17η αγωνιστική στις 23 Δεκεμβρίου και στο ΣΕΦ την 30η στις 17 Μαρτίου.

Αναλυτικά, το πρόγραμμα των δύο ομάδων:

1η αγωνιστική
30/9 Μονακό-Παναθηναϊκός
1/10 Ολυμπιακός-Μπασκόνια


7/10 Παναθηναϊκος-Φενέρμπαχτσε
8/10 Ολυμπιακός-Ρεάλ Μαδρίτης


12/10 Μπασκόνια-Παναθηναϊκός
13/10 Μπαρτσελόνα-Ολυμπιακός


15/10 Ολυμπιακός-Ζαλγκίρις
15/10 Ρεάλ Μαδρίτης-Παναθηναϊκός


21/10 Μακάμπι-Παναθηναϊκός
22/10 ΤΣΣΚΑ Μόσχας-Ολυμπιακός


26/10 Ολυμπιακός-Άλμπα Βερολίνου
27/10 Παναθηναϊκός-Εφές Αναντολού


28/10 Ολυμπιακός-Φενέρμπαχτσε
29/10 Παναθηναϊκός-Βιλερμπάν


4/11 Ερυθρός Αστέρας-Παναθηναϊκός
5/11 Ολυμπιακός-Μονακό


11/11 Παναθηναϊκός-Ούνιξ Καζάν
12/11 Ζενίτ-Ολυμπιακός

10η
16/11 Ζαλγκίρις-Παναθηναϊκός
17/11 Εφές Αναντολού-Ολυμπιακός

11η
18/11 Μπάγερν-Παναθηναϊκός
19/11 Ολυμπιακός-Μακάμπι

12η
25/11 Παναθηναϊκός-Ζενίτ
26/11 Αρμάνι Μιλάνο-Ολυμπιακός

13η
2/12 ΤΣΣΚΑ Μόσχας-Παναθηναϊκός
3/12 Ούνιξ Καζάν-Ολυμπιακός

14η
9/12 Ερυθρός Αστέρας-Ολυμπιακός
10/12 Παναθηναϊκός-Άλμπα Βερολίνου

15η
14/12 Αρμάνι Μιλάνο-Παναθηναϊκός
15/12 Ολυμπιακός-Μπάγερν Μόναχο

16η
16/12 Παναθηναϊκός-Μπαρτσελόνα
17/12 Ολυμπιακός-Βιλερμπάν

17η
23/12 Παναθηναϊκός-Ολυμπιακός

18η
29/12 Ολυμπιακός-ΤΣΣΚΑ Μόσχας
30/12 Παναθηναϊκός-Ζαλγκίρις

19η
6/1 Άλμπα Βερολίνου-Παναθηναϊκός
7/1 Ζαλγκίρις-Ολυμπιακός

20η
11/1 Φενέρμπαχτσε-Ολυμπιακός
12/1 Παναθηναϊκός-ΤΣΣΚΑ Μόσχας

21η
13/1 Ολυμπιακός-Ζενίτ
14/1 Παναθηναϊκός-Μακάμπι

22η
20/1 Μακάμπι-Ολυμπιακός
21/1 Εφές-Παναθηναϊκός

23η
27/1 Ολυμπιακός-Ερυθρός Αστέρας
28/1 Παναθηναϊκός-Μπασκόνια

24η
1/2 Παναθηναϊκός-Μονακό
2/2 Ρεάλ Μαδρίτης-Ολυμπιακός

25η
3/2 Μπαρτσελόνα-Παναθηναϊκός
4/2 Μπασκόνια-Ολυμπιακός

26η
10/2 Ολυμπιακός-Εφές
11/2 Βιλερμπάν-Παναθηναϊκός

27η
24/2 Ολύμπιακός-Αρμάνι Μιλάνο
25/2 Παναθηναϊκός-Ερυθρός Αστέρας

28η
4/3 Παναθηναϊκός-Αρμάνι Μιλάνο
4/3 Μπάγερν Μονάχου-Ολυμπιακός

29η
10/3 Άλμπα Βερολίνου-Ολυμπιακός
11/3 Ζενίτ-Παναθηναϊκός

30η
17/3 Ολυμπιακός-Παναθηναϊκός

31η
22/3 Παναθηναικός-Μπάγερν Μονάχου
23/3 Μονακό-Ολυμπιακός

32η
24/3 Ούνιξ Καζάν-Παναθηναϊκός
25/3 Βιλερμπάν-Ολυμπιακός

33η
31/3 Παναθηναϊκός-Ρεάλ Μαδρτης
1/4 Ολυμπιακός-Μπαρτσελόνα

34η
7/4 Ολυμπιακός-Ούνιξ Καζάν
8/4 Φενέρμπαχτσε –Παναθηναϊκός