Σωτηρίου μετά τον Ολυμπιακό: «Στεναχωρημένοι με το 1-1, πάμε για πρόκριση»

O Πιέρος Σωτηρίου δεν κατάφερε πέντε χρόνια μετά να σκοράρει ξανά κόντρα στον Ολυμπιακό, όμως η ομάδα του πήρε θετικό αποτέλεσμα (1-1) στο «Γ. Καραϊσκάκης», στον πρώτο αγώνα για τον τρίτο προκριματικό γύρο του Champions League.

O Κύπριος επιθετικός της Λουντογκόρετς, που στο 33′ νικήθηκε από τον Τζολάκη σε τετ-α-τετ, δήλωσε πως στην ομάδα του επικρατεί στεναχώρια από το γεγονός πως οι ερυθρόλευκοι ισοφάρισαν στο 87ο λεπτό, όμως τόνισε πως η Λουντογκόρετς θα κτυπήσει την πρόκριση στον επαναληπτικό.

Συγκεκριμένα ανέφερε:

«Για να είμαι ειλικρινής είμαστε στεναχωρημένοι γιατί ο Ολυμπιακός κατάφερε να μας ισοφαρίσει τα τελευταία λεπτά του αγώνα. Αν μου έλεγε κανείς βέβαια πριν από το ματς ότι θα φέρουμε 1-1, θα έλεγα ότι είναι θετικό αποτέλεσμα. Πάμε στη ρεβάνς για να χτυπήσουμε την πρόκριση.

Δεν αλλάζει κάτι στο πλάνο της ομάδας μου. Θα πάμε πάλι με καλή τακτική απέναντι σε έναν πολύ καλό Ολυμπιακό. Θα παίξει ρόλο και η έδρα, ο κόσμος που είναι στο Ράζγκραντ. Ας κερδίσει ο καλύτερος που πιστεύω ότι θα είναι η ομάδα μου».