Σφράγισε την πρόκριση με Ζιρού στις καθυστερήσεις η Τσέλσι – ΒΙΝΤΕΟ

Xάρη σε γκολ του Ζιρού στις καθυστερήσεις η Τσέλσι κέρδισε 2-1 την Κράσνονταρ και πήρε από την 4η αγωνιστική το εισιτήριο για τους 16 του Champions League.

Ο Μέισον Μάουντ έβγαλε εξαιρετική μπαλιά στον σκόρερ, ο οποίος βγήκε στην αντεπίθεση από δεξιά και πλάσαρε ιδανικά τον Γκομίς.

Η Ρεν δεν ήταν κακή ενώ έπεσε και στον εξαιρετικό γκολκίπερ της Τσέλσι, Μεντί. Ο Γκιρασί στο 85ο λεπτό με το κεφάλι μετά από εκτέλεση κόρνερ τον νίκησε και ισοφάρισε σε 1-1.

Η χαρά των γηπεδούχων δεν κράτησε πολύ. Στο πρώτο λεπτό του επιπρόσθετου χρόνου η ομάδα του Λονδίνου πανηγύρισε τη νίκη.

Ο Ζιγές έβγαλε μόνο του τον Βέρνερ, ο Γκομίς τον νίκησε, αλλά από την απόκρουση μπάλα σηκώθηκε ψηλά.

Ο Ζιρού με εξαιρετικό άλμα και κεφαλιά χάρισε τη νίκη και την πρόκριση στην Τσέλσι.

ΡΕΝ (Ζιλιάν Στεφάν): Γκομίς, Τραορέ, Ντα Σιλβά, Νιαμσί, Τριφέρ (86′ Μαουασά), Μπουριζό, Ενζονζί, Καμαβινγκά (72′ Γκρενιέ), Ντοκού (86′ Γκμποό), Λεά Σιλικί (63′ Ντελ Καστιγιό), Γκιρασί (86′ Νιάνγκ).

ΤΣΕΛΣΙ (Φρανκ Λάμπαρντ): Μεντί, Αθπιλικουέτα, Ζουμά, Τιάγκο Σίλβα, Τσίλγουελ, Ζορζίνιο, Κόβατσιτς (76′ Χάβερτς), Χάντσον-Οντόι (75′ Ζιγές), Μάουντ (68′ Καντέ), Έιμπραχαμ (69′ Ζιρού), Βέρνερ (90+2′ Τζέιμς).