Μετά την Ομόνοια έμεινε στο μηδέν και με ΑΣΙΛ η Νέα Σαλαμίνα

Μετά το χθεσινό ισόπαλο 0-0 με την Ομόνοια (διαβάστε ΕΔΩ), η Νέα Σαλαμίνα σε νέο φιλικό που έγινε σήμερα, επίσης στο στάδιο «Αμμόχωστος» έφερε και πάλι το ίδιο αποτέλεσμα.

Ο Πάμπος Χριστοδούλου είχε την ευκαιρία να δοκιμάσει εκ νέου πράγματα, ενώ έδωσε χρόνο συμμετοχής σε κάποιους νεαρούς ποδοσφαιριστές και κάποιους που δεν είχαν αρκετά λεπτά στα προηγούμενα φιλικά.

Αξίζει να σημειωθεί ότι τα δύο ημίχρονα του παιχνιδιού ήταν διάρκειας 35 λεπτών μετά από συμφωνία των δυο ομάδων.

Η αρχική ενδεκάδα των ερυθρολεύκων ήταν: Κίσσας, Μπαραβίκας, Αντρέου, Χ´Κωνσταντή, Νικολάου, Ρέινολντς, Αντιόλο, Ποντικός, Χρίστου, Λεμέσιος, Πικής.

Επόμενος φιλικός αγώνας για την ομάδα της Αμμοχώστου είναι με αντίπαλο τον Εθνικό Άχνας στο στάδιο «N.Papas Group Αμμόχωστος Επιστροφή» το ερχόμενο Σάββατο (08/08) στις 20:00.