Κοιμήθηκε στην οθόνη του VAR ο Λούκας;

Ο εκ των κορυφαίων διαιτητών της περσινής σεζόν συνεχίζει τα διαδοχικά λάθη στην τρέχουσα περίοδο.

Στο 75ο λεπτό του αγώνα της Ομόνοιας με τον Εθνικό στο ΓΣΠ και με το σκορ στο 1-0 οι πράσινοι δικαιούνταν πέναλτι για σπρώξιμο του Περατικού στον Κίκο στην περιοχή, με τον διαιτητή Νικόλα Νεοκλέους να μην σφυρίζει παράβαση.

Η φάση ήταν… ξεκάθαρη και ο VAR Λούκας Σωτηρίου όφειλε να ενημερώσει τον ρεφ για το λάθος του ώστε τουλάχιστον να δει τη φάση στο μόνιτορ.

Εκεί όμως που περιμέναμε πότε θα καλούσε τον συνάδελφό του να δει τη φάση, το παιχνίδι συνεχίστηκε!

Το πέναλτι στη συγκεκριμένη φάση πάντως ήταν τόσο ξεκάθαρο που θεωρούμε πως μόνο αν κοιμόταν μέσα στο OB Van του VAR δεν θα το αντιλαμβανόταν ο Σωτηρίου…