Έριξε τεσσάρα σε 35′ ο Απόλλωνας – Σόου από τον Ρομπέρζ

Όλα στο φιλικό με την Καρμιώτισσα έγιναν μετά το 55'

Με το ευρύ 4-0 επικράτησε ο Απόλλωνας της Καρμιώτισσας σε φιλικό που πραγματοποιήθηκε στο στάδιο «Στέλιος Κυριακίδης». Όλα τα γκολ για τους γαλάζιους επιτεύχθηκαν στο δεύτερο ημίχρονο του παιχνιδιού.

Η αρχή έγινε στο 55′ όταν ο Γάλλος επιθετικός, Μπαγκαλί Νταμπό, μετά από πάσα του Πέδρο, πλάσαρε ιδανικά τον Καϊρίνο και έκανε το 1-0.

Είκοσι λεπτά αργότερα (75′), ήρθε η σειρά του Μπένσοπ να χριστεί σκόρερ. Ο Ολλανδός στράικερ σε εκτέλεση πέναλτι έστειλε την αριστερή γωνιά του τερματοφύλακα της ομάδας των Πολεμιδιών και σχημάτισε το 2-0.

Τη σκυτάλη πήρε στη συνέχεια ο Ρομπέρζ. Ο Γάλλος αμυντικός σκόραρε δύο τέρματα και ανέβασε το δείκτη του σκορ στο 4-0. Πρώτα στο 76′ πέτυχε το τρίτο τέρμα για τον Απόλλωνα μετά από ατομική προσπάθεια, ενώ στο 88′ με καρφωτή κεφαλιά έγραψε το τελικό σκορ.

Στο 83′ ο Απόλλωνας είχε δοκάρι με τον Πίττα.

Επόμενο φιλικό για τoν Απόλλωνα είναι προγραμματισμένο για το ερχόμενο Σάββατο (08/08) με αντίπαλο την Πάφο FC στο προπονητικό κέντρο Απόλλων Columbia.

Καρμιώτισσα: Κυριακίδης, Ευσταθίου, Οικονόμου, Πολύζος, Ρομό, Μ. Σασί, Χριστοφή, Φράγκου, Χατζηβασίλης, Χρίστου, Νεοφύτου

Απόλλωνας: Μολ (46΄ Δημητρίου), Πίττας, Μάρκοβιτς (46΄ Νταμπό), Μαλεκκίδης (46΄ Βασιλείου), Ντένιτς (46΄ Σακέτι), Ντιγκινί, Φιλιώτης (46΄ Πέδρο), Σάλαϊ, Γιούστε (46΄ Ρομπέρζ), Σπόλιαριτς (46΄ Ψύχας), Ματέι (46΄ Μπένσοπ)