Σκόρπισε τη Σαουθάμπτον με... 9-0 η Γιουνάιτεντ

ΓΗΠΕΔΟ Δημοσιεύθηκε 3.2.2021

Η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ υποδέχτηκε το βράδυ της Τρίτης (2/2) τη Σαουθάμπτον για την 22η αγωνιστική της Premier League και όλα έγιναν πιο εύκολα μόλις 79 δευτερόλεπτα μετά από την έναρξη του ματς όταν ο Άλεξ Γιάνκεβιτς αποβλήθηκε με απευθείας κόκκινη στον ΜακΤόμινεϊ.

Η Γιουνάιτεντ δεν λυπήθηκε τη Σαουθάμπτον και την συνέτριψε με 9-0. Ο Γουάν Μπισάκα άνοιξε το σκορ στο 18ο λεπτό, ο Ράσφορντ έκανε το 2-0 στο 25ο, το 3-0 έγινε ύστερα από τέσσερα λεπτά (34') με το αυτογκόλ του Μπέντναρεκ.

Στο 39' ήλθε ο Καβάνι να κάνει το 4-0 για τους γηπεδούχους, οι οποίοι φυσικά δεν σταμάτησαν. Κράτησαν περισσότερα για το δεύτερο μέρος.

Ο Μαρσιάλ στο 69' έκανε το 5-0, ο ΜακΤόμινεϊ ύστερα από δύο λεπτά (71') το 6-0. Στο 87ο λεπτό ο Ντιν σφύριξε πέναλτι και απέβαλε τον Μπέντναρεκ, ο Μπρούνο Φερνάντες εκτέλεσε, ευστόχησε και έκανε το 7-0.

Στο 90ό είχαμε το δεύτερο γκολ του Μαρσιάλ και όγδοο της Γιουνάιτεντ για το 8-0. Το τελικό σκορ (9-0) διαμόρφωσε ο Τζέιμς στο τέταρτο λεπτό του επιπρόσθετου χρόνου.

Η Γιουνάιτεντ έφτασε τους 44 βαθμούς και έπιασε στην πρώτη θέση της Premier League τη Σίτι. Η ομάδα του Σόλσκερ, ωστόσο, έχει και δύο ματς περισσότερα από εκείνη του Γκουαρδιόλα.

Η Γιουνάιτεντ ισοφάρισε την πιο ευρεία νίκη της σε επίπεδο Premier League.

Καθάρισε» η Μάλμε και προετοιμάζεται... για ΠΑΟΚ - Αφηνιασμένος Ντζέκο για Φενέρμπαχτσε